Dentysta – myśliwy znęcał się nad zwierzętami

ms
07-10-2019, 10:11
Lekarz dentysta - myśliwy znęcał się nad zwierzętami, które wcześniej postrzelił - Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi Ł.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował portal wiadomosci-lodz.pl, że na jednym z polowań, oskarżony trafił z broni myśliwskiej dzika. Zamiast zwierzę dobić jak najszybciej, znęcał się nad nim przez blisko 20 minut.

Poza tym myśliwy nagrywał filmy, na których widać jak zadaje zwierzętom cierpienia. Później nagrania publikował na zamkniętych grupach w mediach społecznościowych. Na filmie z polowania na dzika, Michał Ł. najpierw chwali się, że od 20 minut zwierzę po trafieniu w kręgosłup leży. Później myśliwy przez kilkadziesiąt sekund dobijał niehumanitarnie dzika nożem.

Myśliwy Michał Ł. na jednym z nagrań opowiada ze śmiechem o ustrzelonym z ostrej amunicji ptaku. Wyraźną radość na nagraniu sprawia mu sytuacja, że ptak — do którego powinien strzelać ze śrutu — został rozerwany na dwie części pociskiem myśliwskim.

Na jednym z opublikowanych przez niego zdjęć widać, że na broni ma założony tłumik. Na taką broń trzeba mieć dodatkowe pozwolenie, gdyż zgodnie z polskim prawem jest to broń szczególnie niebezpieczna.

Michał Ł. jest lekarzem dentystą przyjmuje w swojej przychodni na jednym ze skierniewickich osiedli mieszkaniowych. Próbę znalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego myśliwy tak się zachowuje na polowaniach, Michał Ł. zbagatelizował.

- Proszę pana, ja się nie znam na prawie. Jestem lekarzem i znam się na swojej branży. Sprawy nie komentuję, ale potwierdzam, że jestem osobą oskarżoną. W sądzie jestem w stanie udowodnić swoją niewinność – odpowiadał portalowi wiadomosci-lodz.pl.