Dentysta ambasadorem Gran Fondo Gdynia

ms
30-09-2019, 22:23
Oskar Pluciński lekarz dentysta z Rzeszowa jest jednym z jedenastu ambasadorów Gran Fondo Gdynia (kolarski klasyk dla amatorów). W ostatniej edycji wyścigu wzięło udział 1200 zawodników.

Oskar Pluciński to wszechstronnie uzdolniony kolarz młodego pokolenia. Z powodzeniem ściga się zarówno w maratonach, cross country, przełajach i na szosie. Próbował również swoich sił w enduro. Z pewnością najlepszy kolarz wśród stomatologów i najlepszy stomatolog wśród kolarzy.

Trzecia edycja międzynarodowych zawodów odbędzie się 24 maja 2020 roku. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse – 80 km i 134 km. Trasy zostały wytyczone po Kaszubach, a start i meta zawodów będą zlokalizowane na Skwerze Kościuszki w Gdyni. W 2019 r. w zawodach wzięli udział zawodnicy z 18 krajów.

infoDENT24.pl przeprowadził obszerny wywiad z Oskarem Plucińskim, wówczas gdy był on jeszcze studentem stomatologii UM w Lublinie.

Oskar Pluciński: Na pewno ciężko jest pogodzić sport na wysokim poziomie z nauką. Życie towarzyskie należy odłożyć na dalszy plan. Ciężko trenując nie można pozwolić sobie na nieprzespanie nocy lub na spożycie wysokoprocentowego napoju. Mnie to nie przeszkadza, wybrałem taki tryb życia i nie zamierzam tego zmieniać. Oczywiście, od czasu do czasu spotkam się ze znajomymi, bo nie samym rowerem człowiek żyje.

Sukcesy zarówno w sporcie jak i w zawodzie napędzają człowieka do działania. Podnoszą się morale, nasze samopoczucie jest na najwyższym poziomie. Chyba nikt z nas nie lubi porażek, ale one też jest potrzebne. Każda porażka powoduje mobilizację. Ja traktuję porażkę jako naukę i informację, na co muszę zwrócić uwagę następnym razem.

Całość wywiadu tutaj