Marrodent wspiera amazonki w projekcie Practice Pink

ms
30-09-2019, 09:44
W ramach 13. edycji programu Practice Pink zebrano ponad 1,6 mln USD na badania nad rakiem i działania profilaktyczne. W inicjatywie tej bierze udział Marrodent.

Firma Henry Schein, a w jej ramach Marrodent (jeden z największych polskich dystrybutorów w branży stomatologicznej i protetycznej, będący od 2016 r. częścią firmy Henry Schein) wspiera program Practice Pink, a dokładnie organizacje non-profit zajmujące się walką z rakiem.

Wraz z organizacjami pozarządowymi i dostawcami w całej Ameryce Północnej i Europie, firma Henry Schein pomaga specjalistom z zakresu stomatologii i medycyny w podnoszeniu świadomości profilaktyki raka piersi i innych nowotworów, oferując klientom szeroki zakres tzw. różowych produktów, w tym materiały eksploatacyjne z zakresu opieki medycznej, produkty wykorzystywane w gabinecie, a także odzież. 

Część wpływów ze sprzedaży różowych produktów zostanie przekazana przez Marrodent – w ramach programu Practice Pink – na rzecz organizacji charytatywnej Federacji Stowarzyszeń Amazonki na badania, zapobieganie, profilaktykę  i  wczesne wykrywanie choroby oraz na zapewnienie łatwiejszego dostępu do leczenia.

Organizacja ta stała się partnerem merytorycznym dla decydentów działających w ochronie zdrowia. Bierze aktywny udział w tworzeniu zmian legislacyjnych na rzecz zdrowia obywateli.

- Walka z rakiem jest walką wszystkich i tylko dzięki połączeniu i wykorzystaniu wspólnych sił, nasze wysiłki przyniosą największy efekt – powiedział Stanley M. Bergman, chairman of the board, chief executive officer firmy Henry Schein. Dodał on: zespół Schein pragnie podziękować swoim klientom i dostawcom za wsparcie programu Practice Pink i mamy nadzieję na dalszą współpracę nad naszym wspólnym celem, jakim jest świat wolny od raka.