Corten Medic stworzy dwa gabinety stomatologiczne w szkołach w Wyszkowie

ms
13-10-2019, 10:40
To co mało realne, a więc uruchamianie gabinetów stomatologicznych w szkołach – w przypadku Corten Medic wydaje się łatwiejsze do zrealizowania.

Na terenie wyszkowskich placówek edukacyjnych powstaną dwa gabinety stomatologiczne – cieszą się w Wyszkowie. Jeden z nich zostanie zlokalizowany w Szkole Podstawowej nr 5 (ma powstać do grudnia 2019 r.).

W tej sprawie spotkali się z przedstawicielem Corten Medic naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w Urzędzie Miejskim Sławomir Cieślak oraz dyrektor szkoły Zbigniew Szczerba.

Z usług gabinetu stomatologicznego w SP 5 będą korzystali wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Póki co – ze względów ekonomicznych – będzie to jedyny gabinet w gminnej szkole.

- Jest to przedsięwzięcie biznesowe dla kliniki. Będzie to jeden gabinet całotygodniowy na 2-2,5 tysiąca uczniów. Klinika pokryje koszt wyposażenia, czyli ok. 100 - 150 tys. zł, więc musi mieć odpowiednią liczbę pacjentów, czyli uczniów. Tu wchodzi w grę kontrakt kliniki z NFZ, to musi się po prostu opłacać. My byśmy chcieli więcej, ale nie mamy środków na wyposażenie tych gabinetów, nie mamy dostępów do kontraktów NFZ, więc korzystamy z możliwości prywatnej kliniki z Warszawy – tłumaczy Sławomir Cieślak. Po stronie gminy leży adaptacja pomieszczenia, co kosztować będzie ok. 20-30 tys. zł.

Podobne spotkanie – również z przedstawicielem Corten Medic – odbyło się na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida. Tam gabinet ma zostać zlokalizowany w internacie szkoły.

Więcej: wyszkow24.pl

Przypomnijmy, że Corten Medic realizuje świadczenia stomatologiczne w dentobusach na terenie woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego.

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem