PTS: planuje przyszłość

en
09-10-2019, 09:26
Posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, które odbyło się 21 września w Poznaniu, było okazją do omówienia bieżącej działalności towarzystwa, a także dyskusji na temat planowanych działań.

Co było i co będzie
Szczegółowe sprawozdanie z bieżącej działalności, ale przede wszystkim plany na przyszłość przedstawił nowy dyrektor Biura ZG Piotr Flejszar (pełni obowiązki od początku sierpnia). Dyrektor omówił m.in.: 
- wdrożenie projektu kart członkowskich dla członków zrzeszonych w PTS, 
- dystrybucję kart wśród członków PTS, 
- budowę i uruchomienie aplikacji mobilnej dla członków PTS, 
- sukcesywne budowanie i kreowanie nowego wizerunku PTS w „social mediach”.

W podsumowaniu Piotra Flejszara znalazło się miejsce na projekty i eventy organizowane i współorganizowane przez PTS oraz zarys przyszłorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, w tym kampanię „Polska mówi #aaa”.

Do najważniejszych zadań Piotr Flejszar zaliczył  uporządkowanie baz mailingowych, uporządkowanie starych baz numerów i kont pod kątem migracji, migrację starego portalu do nowej aplikacji wraz z sukcesywnym wygaszaniem starych kont użytkowników (minimum 4 etapy rozłożone w czasie), przebudowę pod kątem „user friendly” pierwszej strony aplikacji jak i portalu PTS, uporządkowanie, wdrożenie planu numeracyjnego komórkowego w oddziałach.

Dyrektor ZG zapowiedział także odwiedziny w każdym z Oddziałów.

Oral Health Observatory FDI
Istotnym etapem posiedzenia było skonkretyzowanie polskich działań w ramach projektu Oral Health Observatory FDI, którego celem jest m.in. zebranie i generowanie wiarygodnych, standaryzowanych danych na temat zdrowia jamy ustnej. Projekt będzie realizowany w najbliższych miesiącach w prawie 30 placówkach stomatologicznych w całym kraju. W modelu wzorcowym programu lekarz rejestruje swój gabinet online i wypełnia formularz podając ogólne informacje na temat placówki, następnie lekarz oraz wybrani pacjenci wypełniają w aplikacji OHO dwie oddzielne ankiety na temat zdrowia jamy ustnej, zachowań oraz jakości życia.

Więcej: pts.net.pl