Pięciolatka Akademii Dawsona Polska

ms
25-09-2019, 07:52
Akademia Dawsona Polska obchodziła 5-lecie działalności w ramach wydarzenia Dawson Reunion. Od 20 do 22 września 2019 r. odbyło się spotkanie osób związanych z Akademią. W tych dniach przyjaciele i kursanci Akademii Dawsona Polska przybyli do Karpacza z całymi rodzinami, aby świętować tę wyjątkową rocznicę oraz poszerzyć wiedzę dzięki przygotowanym specjalnie na tę okazję wykładom.

 

Głównym wykładowcą podczas spotkania był Glenn DuPont, starszy wykładowca The Dawson Academy, który przez ponad 40 lat pracował ze zmarłym niedawno temu Peterem Dawsonem. Podczas czterech sesji wykładowych skupił się na korzyściach płynących z kompleksowego badania pacjenta, przewidywalności rozwiązywania zaawansowanych przypadków, ekwilibracji, a także podnoszeniu wysokości zwarcia.

Uczestnicy mogli wysłuchać wykładu na temat pierwszorazowej rozmowy konsultacyjnej Doroty Stankowskiej, regeneracji kości jako elementu leczenia kompleksowego Michała Szczutkowskiego, a także rozwoju i funkcjonowania firmy oraz marketingu stomatologicznego Wojciecha Fąferko oraz Arkadiusza Buziewicza.

Akademia Dawsona w Polsce powstała z inicjatywy Doroty i Przemysława Stankowskich, których kilkuletnie starania, by ta konkretna filozofia kompleksowego leczenia kompleksowego była nauczana także w Poznaniu, zaowocowały powstaniem ośrodka naukowego w 2014 r. Wciąż jest to jedyna licencjonowana filia Akademii w tej części Europy.

The Dawson Academy funkcjonuje od 1979 r. Obecnie jej filie znajdują się w sześciu państwach na całym świecie.

Założyciel Akademii, zmarły w 2019 r. w wieku 89 lat Peter Dawson, był jednym z najbardziej wpływowych klinicystów i nauczycieli w historii stomatologii.

Jego podręcznik „Functional Occlusion. From TMJ to Smile Design” stał się inspiracją dla tysięcy lekarzy dentystów na całym świecie i został przełożony na 14 języków.

Dr Dawson zainicjował „Koncept Kompleksowej Stomatologii” – cykl szkoleń łączących wiedzę naukową z praktycznym i kompleksowym podejściem do zarządzania okluzją w codziennej praktyce.

Podstawą filozofii Akademii Dawsona jest przekonanie, że dobra, estetyczna i kompletna stomatologia zaczyna się od zrozumienia okluzji oraz funkcji narządu żucia.

Według dr. Dawsona umiejętność rozpoznania problemów zgryzowych decyduje o długoterminowym sukcesie leczenia.

Filozofia dawsonowska jest praktykowana przez tysiące stomatologów na całym świecie.