Mediroot Urszula Korzeniowska zadba o zęby uczniów w Wągrowcu

ms
23-09-2019, 10:01
Wszyscy uczniowie miejskich szkół podstawowych w Wągrowcu objęci zostaną bezpłatną opieką stomatologiczną ze strony przychodni stomatologicznej Mediroot Urszula Korzeniowska.

Władzom samorządowym Wągrowca udało się zapewnić pomoc stomatologiczną nad dziećmi Optymistyczne są również zapowiedzi NFZ, że świadczenia realizowane przez dentystów będą traktowane priorytetowo i nie będą limitowane.

Pacjenci jednak tego nie wiedzą, że algorytm ustalania nadwykonań i zapłaty za nie stawia świadczeniodawców w niekomfortowej sytuacji. Nie ma bowiem prostej zależności: liczba wykonanych procedur dla uczniów - wielkość środków wyasygnowanych na ten cel przez NFZ.

Nie wszystko będzie natychmiast. Do końca września Mediroot, w porozumieniu z dyrektorami szkół, musi ustalić harmonogram doprowadzania dzieci i młodzieży na przeglądy stanu uzębienia, a następnie przychodnia przystąpi do przygotowania poczekalni na potrzeby przyjmowania dzieci. Dzięki temu, najpóźniej od początku 2020 r. gabinet rozpocznie regularną współpracę z miejskimi szkołami.

W ramach porozumienia szkoły biorą na siebie obowiązek doprowadzenia dzieci i młodzieży do gabinetu stomatologicznego, zlokalizowanego przy ulicy św. Wojciecha 16 na tzw. przeglądy stomatologiczne. Będzie się to odbywało zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Jeżeli badania wykażą konieczność leczenia - rodzice otrzymają informację na ten temat. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy czynnościach medycznych konieczna jest obecność rodzica lub opiekuna, dlatego na dalszym etapie konieczne jest ich zaangażowanie i obecność podczas leczenia stomatologicznego.

Więcej: portalwrc.pl