Stomatolog rajdowiec promuje kampanię „Wyprzedzamy nowotwór”

en
12-09-2019, 13:37
Kampania "Wyprzedzamy nowotwór" kierowana jest do rodziców oraz pediatrów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Jednym z elementów kampanii jest Rajd Śląska, w której bierze udział Wojciech Goździewicz, na co dzień lekarz stomatolog, a w chwilach wolnych także zawodnik ŁZM Motorsportklub.

- Wydawać by się mogło, że stomatologom nie jest potrzebne szkolenie z onkologii. Nic bardziej błędnego. Nawet my przy odpowiednim przygotowaniu możemy wyłapać pierwsze objawy choroby. Szkolenia traktuję jako mój obowiązek. A każda akcja, która uświadamia jak istotne jest pogłębianie wiedzy, dokształcanie, nawet w dziedzinach innych niż nasza specjalizacja, zasługuje na poparcie - mówił w rozmowie z portalem Interia.pl Wojciech Goździewicz, kierowca rajdowy i lekarz stomatolog z Łodzi.

W ramach kampanii społecznej "Wyprzedzamy nowotwór" Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową zachęca lekarzy medycyny rodzinnej, pediatrów i stomatologów do skorzystania z bezpłatnych szkoleń umieszczonych na Medycznej Platformie Edukacyjnej (medycyna.org.pl). Te szkolenia mają przezwyciężyć podstawowy problem w leczeniu nowotworów u dzieci, czyli zbyt późnej diagnozy. Tymczasem rozpoznanie nowotworu u dziecka w początkowym stadium rozwoju może być bardzo trudne, ponieważ objawy są często niespecyficzne i mogą przypominać różnie powszechnie występujące choroby wieku dziecięcego. Stąd tak ważne jest, by lekarze korzystali z programów doskonalenia zawodowego.

Kampania "Wyprzedzamy nowotwór" nieprzypadkowo łączy się z motorsportem. Zarówno w przypadku diagnozowania choroby nowotworowej u dzieci, jak i zawodów rajdowych, czas reakcji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie, a właściwa i szybka reakcja to zasługa właśnie doskonałego wyszkolenia.

Wojciech Goździewicz podczas swojego pierwszego rajdowego sezon odnosi już sukcesy. W szybkim i skutecznym prowadzeniu BMW 318 z pewnością pomagają mu długie godziny spędzone na treningach i doświadczenie zdobyte w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Właściwe przygotowanie kierowcy, a także dobra współpraca z pilotem Joanną Madej, zaowocowały wysoką pozycją w klasyfikacji Motul HRSMP, informuje interia.pl 

Więcej: interia.pl