Nowy prezydent FDI gościem Kongresu Unii Stomatologii Polskiej

en
09-09-2019, 15:30
Dr Gerhard Seeberger, nowy prezydent Światowej Federacji Dentystycznej (od 5 września 2019 r.) będzie gościem specjalnym 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września).

Oficjalne zaprzysiężenie dr Seebergera, jako najważniejszej osoby w strukturach Światowej Federacji Dentystycznej, odbyło się podczas Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który odbywał się w San Francisco 4-8 września 2019 r.  Tym samym końca dobiegła prezydentura Amerykanki dr Kathryn Kell, która pożegnała się ze stanowiskiem słowami: To były ekscytujące, niezapomniane i satysfakcjonujące dwa lata dla mnie i FDI.

Dr Gerhard Seebereger to jedna z najbardziej doświadczonych postaci w międzynarodowej stomatologii. Jest niemieckim lekarzem dentystą mieszkającym od lat we Włoszech. Praktykę stomatologiczną prowadzi w Cagliari na Sardynii, jest też cenionym wykładowcą. W strukturach międzynarodowych reprezentuje jedną z włoskich organizacji stomatologicznych AIO (Associazione italiana odontoiatri – Italian Dental Association) W 2010-2013 przewodniczył ERO-FDI. W przeszłości zarządzał także Academy of Dentistry International. 

Podczas swojej prezydentury zapewne będzie dążył do integracji medycyny i stomatologii.

– Podczas jednej z sesji plenarnych ERO-FDI Seeberger, podkreślił, że pomysł rozdzielania stomatologii i medycyny był historycznym błędem. Stwierdzenie to wskazane było później w relacjach z posiedzenia jako motto nie tylko tej sesji, ale jego wizji zawodu – mówi dr Anna Lella, która od lat współpracuje z nowym szefem FDI.

Wkrótce bliżej będą mogli poznać go uczestnicy 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019 19-21 września). Seeberger przyjął zaproszenie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego jako ekspert z zakresu endodoncji. Prezydent FDI weźmie udział w sesji: Stomatologia biologiczna: Netflix vs Evidence Based Dentistry, m.in. ze względu, na fakt iż jest autorem głośnej ostatnio „Białej Księgi leczenia endodontycznego "White paper on endodontic care”, która była zdecydowana reakcją FDI na próby deprecjonowania tej dziedziny stomatologii przez tzw. ruchy antyendodontyczne.

Wcześniej, 19 września Seeberger w Warszawie spotka się również z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia.

To nie pierwsza wizyta dr Seebergera w Polsce. Był już gościem polskiego samorządu zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów podczas obchodów 20-lecia reaktywacji izby, które obchodzono w Poznaniu 10 lat temu. Uczestniczył też w kongresie FDI 2016 (również w Poznaniu), wciąż ciepło wspomina to wydarzenie nie szczędząc słów uznania za dobrą organizację dla naszego komitetu organizacyjnego.  Obecność szefa FDI na CEDE 2019 i 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej będzie jego pierwszą podróżą zagraniczną, w roli nowego prezydenta FDI.

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem