Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak w Dental Practice Committe

en
09-09-2019, 15:26
Dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej została wybrana do prestiżowego Dental Practice Committe Światowej Federacji Dentystycznej FDI.

To wielki sukces krajowej stomatologii i sytuacja bez precedensu, nigdy w historii Polska nie miała dwóch członków w tzw. komitetach stałych (standing comittee) FDI.

Przypomnijmy, że członkiem Komitetu Edukacyjnego od dwóch lat jest prof. Marzena Dominiak. Zadaniem członków Dental Practice Committe jest doradzanie FDI w kwestiach związanych z funkcjonowaniem praktyk stomatologicznych. Kindze Grzech-Leśniak sukces zapewniła znakomita prezentacja podczas tzw. przesłuchań kandydatów w ramach obrad Parlamentu FDI w San Francisco.

Dr n med. Kinga Grzech-Leśniak jest ekspertem w zakresie periodontologii i stomatologii laserowej. Jest inicjatorką założenia Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej i organizatorką Kongresu PTSL. Od lat wspiera działania Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, aktywnie włączając się m.in. w realizację kampanii „Polska mówi #aaa!”.

W ramach FDI działa 5 komitetów stałych: Dental Practice Committee, Education Commitee, Membership Liaison and Support Committee, Public Health Committee, Science Committee oraz trzy tzw. specjalne: Audit Committee, Finance Committee oraz Remuneration Committee.