Pracownica niemal doprowadziła dentystę do ruiny

kan
19-09-2019, 13:06
Leanne Daniell zatrudniona w charakterze menagera w praktyce stomatologicznej ukradła w ciągu sześciu lat 300 tys. funtów.

Leanne Daniell, systematycznie okradała swojego pracodawdcę, dentystę Mike'a Biccarda,właściciela praktyki - Parkfield Dental Surgery w Taunton, w południowej Anglii. Skradzione pieniądze wydawała na wakacje, osobistych trenerów, jadanie w restauracjach, pozaszkolne zajęcia dla dzieci, wystawne przyjęcia oraz prezenty dla przyjaciół i rodziny. 

Stomatolog zatrudniający oszustkę był już bliski  bankructwa, jak przyznał po rozprawie sądowej, podczas której Daniell została skazana na trzy lata i cztery miesiące pozbawienia wolności.  - Jeszcze trochę i straciłbym dom oraz klinikę, przez wiele miesięcy nie byłem w stanie zapłacić za usługi laboratorium i za materiały stomatologiczne. Przez kilka lat mój personel nie dostawał podwyżki pensji, ale udało się przezwyciężyć kryzys tylko dzięki lojalności tych pracowników. Odbudowa firmy i reputacji zajmie jeszcze dużo czasu, mówił Mike Biccard. 

Więcej: bristolpost.co.uk