Magdalena Różczka ambasadorką programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”

ms
03-09-2019, 08:14
Z początkiem września 2019 r. wystartowała VII edycja programu edukacyjnego „Dziel się Uśmiechem”, której ambasadorką została Magdalena Różczka. Tegoroczna edycja akcji potrwa do marca 2020 r. i obejmie 100 tys. dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce.

- Przyznam, że wcześniej nie zdawałam sobie sprawy, że stan zębów dzieci w Polsce jest tak alarmujący - mówi Magdalena Różczka. Z perspektywy rodzica, czuję motywację do działania, aby dotrzeć z głównymi przekazami programu nie tylko do najmłodszych, lecz także do ich opiekunów i nauczycieli. To my, dorośli, powinniśmy być dla dzieci przykładem i zrobić wszystko, żeby dzieci potrafiły dbać o zdrowie zębów. Cieszę się, że mogę być częścią tej ważnej inicjatywy, i mam nadzieję, że podczas VII edycji uda nam się nawiązać współpracę z jeszcze większą liczbą szkół niż do tej pory. Liczę też na duże zaangażowanie ze strony wszystkich rodziców – wspólnymi siłami możemy zadbać o zdrowsze uśmiechy dzieciaków – podkreśla ambasadorka programu „Dziel się Uśmiechem”. 

Magdalena Różczka jako ambasadorka „Dziel się Uśmiechem” będzie zaangażowana w promocję prawidłowych nawyków dbania o higienę jamy ustnej w mediach społecznościowych oraz w propagowanie akcji podczas wydarzeń medialnych.

VII edycję programu wspiera też kampania reklamowa w telewizji, mediach społecznościowych oraz punktach sprzedaży. Od początku września do końca października w czołowych stacjach telewizyjnych oraz wybranych internetowych serwisach będzie można oglądać spot reklamowy z udziałem aktorki.

Organizatorami programu są Polski Czerwony Krzyż oraz firma Mars Polska, producent bezcukrowej gumy Orbit. Inicjatywa wspierana jest przez partnerów merytorycznych: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

W ramach programu „Dziel się Uśmiechem” 1 proc. ze sprzedaży gum Orbit w okresie od 1 września do 31 października zostanie przekazywany na 100 tys. zestawów do pielęgnacji zębów, materiały edukacyjne oraz organizację lekcji w szkołach.

Program realizowany jest w polskich szkołach od sześciu lat. W ramach zajęć edukacyjnych dzieci w wieku do 5 do 13 lat uczą się, jak prawidłowo dbać o zdrowie zębów. Od 2013 r. w zajęciach edukacyjnych, dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej, wzięło udział ponad 0,5 mln uczniów.