Warsaw Dental Medica Show ponownie - tego nie da się opowiedzieć

ms
02-09-2019, 12:41
Organizatorzy II edycji Warsaw Dental Medica Show mają nieporównywalnie trudniejsze zadanie niż rok temu. A to dlatego, że w 2018 r. debiutujące WDMS okazały się pod każdym względem rekordowe, z tego względu, że były …pierwsze. Teraz ma być tylko lepiej, zdecydowanie lepiej. Zapowiedzi są co najmniej imponujące. Jeśli się sprawdzą, animatorzy WDMS będą mogli z ulgą stwierdzić, że stworzyli format, którego próżno szukać nie tylko w tej części Europy, ale także w skali globu.

Megalomania? Niekoniecznie. infoDENT24.pl z ust organizatorów Warsaw Dental Medica Show usłyszał, że targi, obejmujące branże stomatologii i medycyny estetycznej będą niepowtarzalną okazją do zrealizowania megaatrakcyjnych zakupów. To dość zaskakująca deklaracja, bo w ostatnich latach zewsząd płyną silne sygnały o tym, że w dobie internetu nieodwracalnie przeminął czas gremialnych wycieczek po tańsze materiały narzędzia i sprzęt. Słyszeliśmy często, że targi przyszłości to przede wszystkim wymiana doświadczeń, prezentacja nowych osiągnięć i promocja prekursorskich rozwiązań.

- Nasze targi są i będą targami – jeśli ktoś nastawiony jest na uzupełnienie stanów magazynowych po atrakcyjnych cenach – nie zawiedzie się – zapewniają organizatorzy WDMS. Oczywiście nie chodzi o widok objuczonych dentystów, przygniecionych ciężarem bardziej lub mniej przydatnych gratisów. Umowy kupna – sprzedaży będą zawierane w komfortowych warunkach, a dostawy z towarem mają szansę dotrzeć pod wskazany adres często szybciej niż sami kupujący, którzy składali zamówienia podczas Warsaw Dental Medica Show.

Powrót do korzeni to jednak nie to samo co wchodzenie do tej samej rzeki. Organizatorzy WDMS nie są epigonami przebrzmiałych idei, wprost przeciwnie - nie ukrywają, że chcą skonsumować premię nowości.  Jak to robią? Uważnie wsłuchują się w głos doradców od lat funkcjonujących w branżach stomatologicznej i medycyny estetycznej. W oparciu o ich opinie postawili na modyfikację oraz rozwój dotychczas obowiązujących formatów targowych.

Taką deklarację z uczuciem ulgi powinni skwitować goście targów, którzy niekoniecznie chcą oddzielać nadbudowę od bazy. Teraz mogą śmiało ruszyć do Nadarzyna pod Warszawą, aby tam od 5 do 7 września, bez narażania się na ostracyzm, dokonać udanych zakupów.

W zasadzie na tym można by zakończyć przekonywanie nieprzekonanych dlaczego należałoby przeznaczyć dzień, dwa lub trzy na wizytę na terenach wystawowych Ptak Warsaw Expo. Problem w tym, że zakupy, tak czy inaczej są tylko dodatkiem do tego co dziać się będzie podczas WDMS

Trudno ukryć, że lekarze dentyści, którzy nad typowo merkantylne korzyści przekładają rozwój zawodowy, będą mieli podczas WDMS niełatwe zadanie. Muszą oni bowiem skompletować edukacyjną ofertę w taki sposób, aby nie mieć poczucia utraconej szansy.

Takie liczne szanse zaoferowało WDMS konstruując rozbudowaną, ale bynajmniej nie nadmuchaną ofertę edukacyjną. Tworzono ją według maksymy, że to trening czyni mistrza. Co to oznacza? Bardzo praktyczny wymiar w zasadzie wszystkich zaplanowanych spotkań szkoleniowych. Ci o bogatszym doświadczeniu podzielą się z innymi wiedzą niezbędną do funkcjonowania we współczesnej stomatologii i medycynie estetycznej.

W kontekście Kongresu Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Centrum Targowo - Kongresowym Ptak Warsaw słowo warsztaty odmieniane będzie zatem na wszystkie przypadki. Uczestnicy WDMS nie będą słuchać co mają do powiedzenia inni, ale uczyć się tego co inni już potrafią.

O tym, że tak będzie - świadczy agenda Kongresu Stomatologii i Medycyny Estetycznej, w której nie ma miejsca na uniwersyteckie dysputy.

Twierdzenie że program Kongresu został przygotowany niemal dla każdego, oznacza de facto tyle, że nikt nie byłby z oferty edukacyjnej w pełni zadowolony. Ta opracowana z myślą o uczestnikach WDMS zaadresowana została do trzech podstawowych grup:
- lekarzy dentystów (także tych zainteresowanych medycyną estetyczną),
- higienistek i asystentek stomatologicznych,
- techników dentystycznych.

Przedstawiciele tych właśnie profesji bez trudu mogą stworzyć, skrojony na miarę własnych potrzeb, program edukacyjny, który najbardziej odpowiadałby ich zainteresowaniom zawodowym.

***

O merytoryczny wymiar Kongresu zadbają m.in.:
prof. dr hab. n.med. Renata Górska
dr hab. n.med. Jan Kowalski
dr nr med. Mariusz Duda
lek. dent.  Radek Jadach
dr n. med. Maciej Żarow
dr n. med. lek. dent. Łukasz Zadrożny
dr n.med. Piotr Okoński
dr n.med. lek. dent. Jacek Ciesielski
dr hab. n. med. Elżbieta Dembowska
dypl. trener biznesu Michał Katarzyński
prof. Andrea Corbo
dr hab. n. med. Marzena Wyganowska Świątkowska
dr n. med. med. Lidia Majewska
dr n. med. Elżbieta Podgórska
dr n. med. Edyta Adamczyk – Kutera
lek. med. Bartosz Pawlikowski
lek. med. Urszula Brumer
dr n. med. lekarz stomatolog Joanna Sitko-Gap
lek. med. Agnieszka Więckiewicz
lek. stom. Agnieszka Peret
dypl. hig. Anita Walczak
lek. stom Krzysztof Kowalczyk
dypl. hig. Anna Drobkiewicz
lek. stom. Oskar Kaczmarek
dypl. hig. Natalia Szeląg
dypl. hig. Magdalena Suszyńska
adw. Ewa Mazur Pawłowska
lek. stom Magdalena Jaszczak-Małkowska
dr hab. n. med. Ewa Czochrowska
dr n. med. Aleksandra Palatyńska-Ulatowska
dr n.med. Michał Paulo
lek. dent. dr n. med. Bartłomiej Górski
dr n. med. Maciej Nowak
dr hab. n. med. Paweł Plakwicz
dr med. dent. Armin Nedjat
dr n. med. Jolanta Nowakowska-Socha
dr n. ekon. Magdalena Szumska
Urszula Łaskawiec
Wojciech Lewandowski
dr hab. n. med. Agnieszka Przystańska
prof. dr hab. n.med. Bogumiła Frączak
prof. Igor G. Bondarenko
dr. n. med. Paweł Andersz

Wstęp na targi jest możliwy w dwojaki sposób:
- po wcześniejszej rejestracji on-line na stronie www.dentalmedicashow.pl/rejestracja (wymagane wydrukowanie karnetu wstępu);
- po rejestracji w recepcji targów od 5 do 7 września 2019 (od godziny 8.30).

Brak rejestracji on-line lub rejestracji stacjonarnej w czasie targów uniemożliwia wstęp.

Targi WDMS otwarte dla zwiedzających od 5 do 7 września w godzinach 9:00-18:00 

Organizatorzy tak piszą o WDMS:
- 250 wystawców i 8 000 odwiedzających
- stomatologia i medycyna estetyczna
- 966 światowych marek
- nowe światowe trendy, innowacyjne rozwiązania, premiery
- 10 multimedialnych sal konferencyjnych oraz 14 sal warsztatowych
- 2 hale wystawiennicze
- kongres oraz warsztaty ( ponad 60 praktycznych wykładów i warsztatów )
- strefa Hosted Buyers – platforma spotkań umożliwiających producentom budowanie trwałych relacji biznesowych z kluczowymi partnerami ze wschodu i zachodu Europy

Pakiet korzyści dla zwiedzającego (według organizatorów):
- przegląd różnorodnej oferty od wystawców z całej Polski i zagranicy, wyeksponowanej w ciekawych strefach tematycznych;
- bezpośrednie rozmowy z wystawcami o ich produktach i usługach;
- otwarte wykłady i konferencje z udziałem wybitnych autorytetów – praktyków;
- warsztaty prowadzone przez lekarzy praktyków i specjalistów interdyscyplinarnych dziedzin.

Udogodnienia organizacyjne:
- transport z centrum stolicy do Ptak Warsaw Expo;
- opieka nad dziećmi (bezpieczeństwo i zabawa);
- możliwość skorzystania i zakupu wielu dóbr luksusowych;
- specjalne przechowalnie na podręczny bagaż i zakupy.

Oficjalna Inauguracja Koła Medycyny Estetycznej dla Młodych Lekarzy Dentystów odbędzie się podczas  Warsaw Dental Medica Show 7 września 2019. Gościem specjalnym będzie prof. Andrea Corbo. Udział w sesji inauguracyjnej jest bezpłatny. Dla gości przygotowane zostaną niespodzianki.

Atrakcje
5 września
o godz.18:30 rozpocznie się wieczór muzyczny – gala towarzysząca targom Warsaw Dental Medica Show, na której wystąpi legenda polskiego rynku muzycznego – Marek Sierocki. Zapewnia on wspaniałą muzykę, świetną zabawę i wiele więcej atrakcji.

6 września o godz. 18:30 rozpocznie się wieczór galowy, którego gościem specjalnym będzie piosenkarz Lou Bega (ten od „Mambo No. 5”). Lou Bega sprzedał ponad 13 milionów płyt.

7 września osoby towarzyszące lekarzom dentystom (dzieci, współmałżonkowie) mogą skorzystać z okazji uczestniczenia w targach motorsportu - Warsaw Motorsport Expo/Gymkhana GRiD (od wyścigów po drifting, zapach palonych opon, potężne maszyny, stance’owe projekty). To okazja do zapoznania się z tuningiem samochodów, ofertą producentów części performance, detailerów oraz aktywnością klubów motoryzacyjnych z całej Polski.