Dentysta i poseł Radosław Lubczyk walczy o kolejną kadencję jako „chadecki liberał”

ms
06-09-2019, 10:19
Jedyny lekarz dentysta w Sejmie Radosław Lubczyk ze Szczecinka ponownie zawalczy o miejsce w parlamencie, tym razem jako „chadecki liberał”. Wśród wyborczych haseł jest oczywiście i to dotyczące stomatologii.

Radosław Lubczyk krytykuje rządowy program powrotu do szkół gabinetów dentystycznych i zamiast realizowania projektu „Dentysta w szkole” chce postawić na inne rozwiązanie: „Szkoła w gabinecie”. W jego przekonaniu, zamiast uruchamiania gabinetów stomatologicznych w placówkach oświatowych należy leczyć uczniów tam gdzie już gabinety funkcjonują. Wystarczy w tym celu zawrzeć z dentystami pracującymi poza szkołą stosowne umowy.

Oczywiście zaproponowane rozwiązanie jest częścią rządowego programu opieki zdrowotnej nad uczniami. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie zawierać tego typu umowy. Z tym, że i w takim przypadku chętnych do świadczenia usług dzieciom w takim własnie modelu - dramatycznie brakuje.

Radosław Lubczyk zapowiada także walkę o budowę drogi ekspresowej S11 na odcinku od Koszalina do Szczecinka. Dentysta zamierza także urzeczywistnić hasło: „Emerytura bez podatku”.

- Mandatów będzie tyle, na ile nam wyborcy pozwolą – powiedział Radosław Lubczyk, który zadeklarował się jako „chadecki liberał”.

Poseł do powstałego klubu parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska dołączył latem 2019 r. 

Przypomnijmy, że Radosław Lubczyk startował w wyborach parlamentarnych z pierwszej pozycji w okręgu koszalińskim nr 40, z listy wyborczej Nowoczesna.pl Ryszarda Petru.

- Partia Nowoczesna.pl to partia, która spełnia moje oczekiwania w stosunku do Polski - zapewniał przed wyborami do Sejmu Radosław Lubczyk. - Wszystkie punkty programowe Nowoczesnej.pl leżą mi na sercu, a to, czym chciałbym się zajmować w Sejmie, i co jest dla mnie najważniejsze, to nowoczesna ochrona zdrowia – deklarował dentysta.