Jak pacjenci wybierają dentystę

en
11-09-2019, 08:42
Badanie objęło 1 500 Amerykanów w wieku od 18 do 65 roku  życia. Pytano ich co decyduje o  wyborze gabinetu stomatologicznego, gdy szukają świadczeniodawcy przez internet.

Oto co się liczy najbardziej (kryteria raczej uniwersalne niż specyficzne dla rynku amerykańskiego):
- najlepsze opinie pacjentów online,
- najdogodniejsze położenie,
- najwyższa pozycja w wynikach wyszukiwania,
- najniższe ceny usług,
- najlepiej wyglądająca strona internetowa.

Niemal połowa ankietowanych (43.3 proc.) podejmuje decyzję na podstawie opinii przeczytanych w internecie - najczęściej kobiety (62 proc.)  w wieku 55 - 64 lat. Pacjenci chcą mieć pewność, że o ich zdrowie dba kompetentny i utalentowany lekarz, stąd opinie innych tak bardzo się liczą.

Lokalizacja odpowiada za jedną piątą wyborów, czas najbardziej cenią pacjenci w wieku 18-24 lata (23,4 proc.) i także kobiety (25,1 proc.).

Najwyższa pozycja w wynikach wyszukiwania wpływa na wybór gabinetu stomatologicznego u  18, 4 proc. pacjentów. Przy czym im pacjent starszym, tym pierwsze miejsce na liście gabinetów pokazywanych przez wyszukiwarkę bardziej się liczy (co czwarty pacjent w wieku 65 lat).

Cena usług oczywiście ma także znaczenie, wiodące dla 14 proc. pacjentów, i w tej grupie dominują najmłodsi pacjenci (18-24 lata) mający najchudszy portfel.

Natomiast pod wpływem wyglądu strony na nowego dentystę decyduje tylko 4,5 proc. (i także są to zwykle młodzi ludzie, w przedziale wieku 25-34 lata nawet co dziesiąta osoba przyznaje, że przekonuje ją poziom zaawansowania i estetyka strony internetowej).

Wiecej: dentistrytoday.com