Dentyści motocykliści

ms
28-08-2019, 12:46
Każdego roku kawalkada motocyklistów przemierza góry południowego Utah. Nie jest to jednak typowa paczka miłośników jednośladów. To grupa dentystów z całego świata, którzy starają się zbierać pieniądze na leczenie stomatologiczne.

Współzałożycielem Smiles for Life, organizacji charytatywnej, która zebrała prawie 50 mln USD, dzięki takim przejażdżkom motocyklowym jak ta w Utah - jest Steven Anderson

- Wszystkie dochody z tych rajdów przeznaczane są na finansowanie inicjatyw humanitarnych, które podejmujemy w kilku rozwijających się krajach -  mówi Anderson.

Te zbiórki pieniędzy pomagają rodzinom na całym świecie, które mają niewielki lub nie mają żadnego dostępu do opieki dentystycznej.

- Ułatwiamy potrzebującym z całego świata dostęp do stomatologii, którzy nie mają pieniędzy, aby korzystać z pomocy dentystów -  mówi Roy Hammond, dentysta z ponad 30-letnim doświadczeniem.

Roy Hammond, który prawie 20 lat temu razem z Andersonem zakładał Smiles for Life, twierdzi, że taka aktywność zmieniła jego życie i spojrzenie na świat.

Dentysta Ron Massie przyjechał z Missouri, aby uczestniczyć w rajdzie wraz z innymi dentystami i ich rodzinami. Mówi, że jeździ, aby uświadamiać innym jak dramatyczny jest brak opieki dentystycznej w wielu państwach na całym świecie.

Dentyści na motocyklach wiedzą doskonale, że życie to coś więcej niż tylko pieniądze.

- Cieszymy się, że każdy uczestnik rajdu gotowy jest dawać więcej niż dostaje – zapewnia Massie.