Andrzej Brodnicki najlepszy w Wielkopolsce w konkursie Hipokrates 2019

ms
11-08-2019, 14:07
Andrzej Brodnicki z przychodni stomatologicznej „Eurodent“ przy ul. Serbinowskiej w Kaliszu w plebiscycie Hipokrates 2019, organizowanym przez wydawnictwo Polska Press zajął pierwsze miejsce i zdobył tytuł Stomatologa Roku Wielkopolski.

Andrzej Brodnicki wyprzedził kolejnego kandydata do tytułu 500 głosami pacjentów.

Wcześniej wygrał głosowanie pacjentów na szczeblu lokalnym, uzyskując medal „Hipokrates Wielkopolski“. Nie czuje się najlepszym stomatologiem. Nie chce tym wyróżnieniem urazić pozostałych koleżanek i kolegów po fachu, do których ma duży szacunek.

Andrzej Brodnicki: Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Wydziału Biologii UAM. Edukację stomatologiczną kontynuował w Mediolanie.

Leczenie pacjentów traktuje jako swoją misję i największą pasję. Nigdy nie oczekiwał za dobrze wykonaną pracę nagród, wieńców laurowych, czy specjalnych dyplomów. Zadowolony pacjent był nagrodą, która mu wystarczała w zupełności. Z domu rodzinnego (mama lekarz-dermatolog, ojciec stomatolog) wyniósł potrzebę pomocy innym, szacunek dla pacjentów, wrażliwość na ból i cierpienie innych ludzi oraz konieczność, wręcz obowiązek, ciągłego dokształcania się.

Jest ojcem dwóch córek – Agnieszki i Karoliny. Uczestnik kilkunastu międzynarodowych ekspedycji naukowo-badawczych za koło polarne, do lasów tropikalnych Półwyspu Indyjskiego oraz basenu Morza Śródziemnego. Miłośnik sportów wodnych (kitesurfing, surfing, wake) oraz muzyki Mozarta.