Dentysta pokajany zlikwidował nielegalne składowisko odpadów medycznych

ms
06-08-2019, 12:56
Na obrzeżach miasta Nazarowo (w azjatyckiej części Rosji, w Kraju Krasnojarskim, nad Czułymem, 66 tys. mieszkańców) nie ma już nielegalnego wysypiska odpadów stomatologicznych, a było.

Okazuje się, że tuż przy uprawnym polu ktoś zorganizował sobie nielegalne wysypisko, na którym znajdowały się m.in. środki antyseptyczne, cement dentystyczny, przeterminowane leki, a także ... dokumenty lecznicy. Nie trudno było dojść po nitce do kłębka, a raczej po dokumentacji do gabinetu stomatologicznego.

Właściciel lecznicy zarzekał się, że nic nie wiedział o odpadach z jego gabinetu. Ponoć miał legalną umowę z odbiorcą odpadów. Tak czy inaczej zapłacił za usługę utylizacji śmieci. Ostatecznie okazało się, że winowajca nie miał podpisanej umowy z operatorem regionalnym zajmującym się odbiorem śmieci.

Miejsce składowania odwiedzali działacze społeczni, przedstawiciele prokuratury i władz miasta. Dentysta nie zostanie dotknięty poważnymi sankcjami, gdyż posprzątał miejsce po nielegalnym składowisku. nawet z własnej inicjatywy rozkopał ścieżkę prowadzącą do byłego składowiska, aby inni nie poszli jego śladem.

Jak zauważył przewodniczący rady ekologicznej miasta Nikołajew Matwiejew, taka reakcja jest dobrym przykładem, bo z reguły sprawcy nielegalnych wysypisk, które wciąż powstają wokół miasta, odmawiają współpracy z władzami i sprawy muszą być kierowane do prokuratory i do sądu.

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem