Absolwenci tajwańskich szkół stomatologicznych źle widziani w Malezji

smn
24-07-2019, 11:40
Malajskie stowarzyszenie dentystów usunęło siedem tajwańskich szkół stomatologicznych z listy uczelni, których absolwenci mogą robić specjalizację lub podejmować pracę w placówkach publicznych i w prywatnej służbie zdrowia na terenie tego kraju.

Sytuacja absolwentów i studentów tajwańskich szkół stomatologicznych jest zatem co najmniej trudna. Od 1996 r. uczelnie medyczne z Tajwanu są traktowane jako równoprawne z uczelniami znajdującymi się w Malezji.  Do tej pory lekarze którzy kształcili się na Tajwanie wracali do macierzystego kraju i nie mieli żadnego problemu z podjęciem pracy, czy zrobieniem specjalizacji.

Podobnie nieprzyjemna dla studentów tajwańskich uniwersytetów medycznych dyskusja toczyła się już w 2012 r., ale wtedy sprawa ucichła i nie zapadły żadne drastyczne decyzje.

Studia stomatologiczne na Tajwanie kosztują rocznie 20 tys. ringgitów malezyjskich (nieco ponad 18 tys. zł), ale studenci mogą otrzymać od rządu tajwańskiego stypendium i wtedy koszty są zredukowane o połowę.

Więcej: thestar.com.my