Ekstrakcja zębów zakończona sepsą

ms
06-01-2020, 15:23
Siedem zębów, w tym cztery mądrości usunięto 20-letniej Faith Hoch. Kilka godzin po zabiegu pacjentka zaczęła odczuwać dojmujący ból. Trafiła do szpitala.

Lekarz dyżurny zaordynował leki przeciwbólowe i wysłał dziewczynę do domu. Grace, siostra bliźniaczka Faith była zaniepokojona widząc, że opuchlizna na twarzy dwudziestolatki się powiększa, a bólowi towarzyszyły uporczywe wymioty - nalegała, aby zabrać chorą do szpitala.

Faith ledwo mogła dojść do samochodu. Grace uratowała siostrze życie. Lekarze przyznali, że gdyby pomoc przyszła o pół godziny później – cała zdarzenie zakończyłoby się tragicznie.

Kobieta została przyjęta z temperaturą 40,5 st. Cel., a ciśnienie krwi było tak niskie, że lekarze nie byli w stanie podać jej leków przeciwbólowych. Pacjentka spędziła trzy dni na intensywnej terapii podłączona do kroplówek.

Okazało się, że Faith miała posocznicę - poważne powikłanie spowodowane infekcją. Bolesny obrzęk postępował i objął dosłownie całe ciało. Dziewczyna nie mogła mówić ani pisać, ponieważ jej dłonie były tak spuchnięte.

Faith spędziła kolejne cztery dni na oddziale dla ciężko chorych pacjentów, zanim pozwolono jej wrócić do domu. Wspominając traumatyczne przeżycia Faith powiedziała: musiałam nauczyć się poruszać ponownie.

Podczas kilu dni pobytu w szpitalu dziewczyna straciła 11 kg. Okazało się, że przyczyną problemów był jej dolny lewy ząb mądrości.

- Dentyści tak naprawdę nie mieli wyjaśnienia tej sytuacji. Powiedzieli, że nigdy nie widzieli czegoś podobnego. Byłam pierwszym tego typu przypadkiem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia - relacjonowała Faith.