Trwają badania nad pastami do zębów na bazie konopi

ms
17-07-2019, 12:13
Dentystka Veronica Stahl prowadzi badania nad pastą do zębów zawierającą konopie, zwraca uwagę na to, że marihuana ma działanie antybakteryjne, które zwalcza płytkę nazębną.

Veronica Stahl uważa, że właściwości przeciwbólowe pasty do zębów - zwanej Cannabite Lifelong - mogą złagodzić ból zęba, a nawet uratować zakończenia nerwowe, utracone w wyniku leczenia kanałowego.

Veronica Stahl, która pochodzi z Izraela i jest uprawniona do wykonywania zawodu w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że produkty wykorzystujące lecznicze właściwości kannabinoidów mogą pomóc milionom pacjentów utrzymać własne zęby pomimo chorób dziąseł i innych schorzeń tkanek miękkich jamy ustnej.

- Nasze badania medyczne opierają się na naturalnych ekstraktach rośliny o właściwościach leczniczych i funkcjonowaniu systemu endokannabinoidowego ludzkiego organizmu – ocenia dentystka.

Kobieta z 23-letnim doświadczeniem w stomatologii, przyznaje, że zastosowanie konopi do celów medycznych cały czas wzbudza kontrowersje. - Nie używamy psychoaktywnych składników marihuany – zapewnia Veronica Stahl i dodaje, że konopie indyjskie mają pożądane właściwości, szczególnie w zakresie zwalczania stanów zapalnych, gojenia się ran.

Dentystka uważa, że pasta do zębów i inne produkty profilaktyczne na bazie konopi trafią na rynek w Europie w ciągu najbliższych kilku lat. Prawo brytyjskie nadal klasyfikuje konopie jako narkotyki klasy B, których posiadanie w jakiejkolwiek formie jest nielegalne. Jednak leki pochodne konopi, takie jak olej CBD, znany również jako kannabidiol, są legalne i zyskują na popularności.

Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 2017 r. Wykazał, że CBD może pomóc złagodzić objawy takich schorzeń, jak choroba Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane. Daje dobre rezultaty w leczeniu ogólnego bólu, lęku i depresji.