Indie: policja odbiła porwanego dentystę

kan
10-07-2019, 13:00
Wysokie dochody dentysty skusiły przestępców do działania. Dentysta został porwany a jego rodzinie przekazano ultimatum na temat okupu.

Dentysta Chandragupta Maurya wracał na rowerze wieczorem z pracy w mieście Holagarh w indyjskim stanie Uttar Pradesh, gdy czterech napastników pochwyciło go i wciągnęło do samochodu.

Porywacze zadzwonili z komórki lekarza do przedstawiciela medycznego, by ten skontaktował się z rodziną dentysty w kwestii okupu. Rodzina po kilku godzinach zgłosiła porwanie na policję. W tym czasie przestępcy wozili umieszczonego w worku dentystę po okolicy. Policji udało się sprawnie namierzyć sprawców porwania i ich samochód. Następnego dnia po porwaniu połączone siły miejskiej policji i oddziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości uwolniły lekarza i ujęły czterech przestępców.

W wyniku akcji policji wywiązała się strzelanina, dwóch kryminalistów zostało rannych i trafiło do szpitala, dwóch pozostałych do aresztu. Policja przejęła broń palną, noże, biżuterię, telefon komórkowy, samochód porywaczy oraz ... rower dentysty.

Więcej: timesofindia.com