Całowanie – lepsze niż cud dieta, ale…

ms
06-07-2019, 09:33
Podczas rekordowo długo trwającego pocałunku para w nim uczestnicząca powinna była stracić po ok. 6 kg. To jeden z walorów bliskiego kontaktu usta – usta. 6 lipca ten kto chce – obchodzi Międzynarodowy Dzień Pocałunku… i chudnie.

Autorem pomysłu obchodów Dnia Pocałunku jest prawdopodobnie jedna z brytyjskich firm sprzedających abonament stomatologiczny. Stało się to w 2006 r

Podczas pocałunku spalamy od 3 do 12 kalorii na minutę, czyli do 720 kalorii na godzinę. Ktoś policzył, że regularne pocałunki wydłużają życie nawet o 5 lat. Rekord w długości trwania pocałunku bity jest nader często.

Nie tak dawno temu pisaliśmy, że najdłuższy pocałunek trwał 32 godziny, 14 minut i 7 sekund. Rekord został pobity w 2009 roku przez niemiecką parę. Teraz oficjalny rekord potwierdzony przez Guinnessa trwał 58 godzin, 35 minut i 58 sekund. Ustanowiła go para Ekkachai Tiranarat i Laksana Tiranarat (Tajlandia) na imprezie Ripley's Believe It or Not! w ramach tzw. walentynek 2013 r. Rekordziści otrzymali nagrodę pieniężną i dwa pierścionki z brylantami oraz kolejny tytuł zapisany w księdze Rekordów Guinnessa. Licząc zgrubnie stracić mogli po ok. 6 kg.

Coś za coś, w euforii całowania nie wolno zapominać, że w ten sposób zarazić się można próchnicą. Najpierw zatem do gabinetu dentystycznego dopiero później można spełniać najskrytsze marzenia z ukochaną lub ukochanym w roli głównej.

Próchnica, choroba przyzębia, chorobą menigokokowa, albo wirusowa - mononukleoza, zwykłe przeziębienie, opryszczka, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, brodawczak płaskonabłonkowy - to wszystko czyha na amatorów namiętnych pocałunków.

Podczas pocałunku, który trwa nie dłużej niż 10 s. „z ust do ust” przechodzi 8 mln bakterii i nieznana liczba wirusów - informują autorzy artykułu opublikowanego w Journal of Laboratory Physicians.

W trakcie pocałunku można zarazić się chorobą bakteryjną - próchnicą, chorobą przyzębia, chorobą menigokokową, albo wirusową - mononukleozą, zwykłym przeziębieniem, opryszczką, wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C, brodawczakiem płaskonabłonkowym.

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Stomatologia – partner z potencjałem