Świetny dentysta omijający dzieci

en
13-07-2019, 09:35
Tradycja rodzinna i pracowitość złożyły się na sukces Piotra Szczepaniaka, dentysty wyróżnionego tytułem Stomatolog Roku w powiecie ostrowieckim, w plebiscycie Hipokrates Świętokrzyskim 2019.

Piotr Szczepaniak pochodzi z rodziny medycznej, obydwoje jego rodzice to znani w powiecie ostrowieckim lekarze ginekolodzy - położnicy,  zatem wybór studiów był dla niego dość oczywisty.

- Od zawsze chciałem być lekarzem, to był naturalny wybór - mówi Piotr Szczepaniak. - Do tego interesowałem się biologią i chemią, byłem dobry z tych przedmiotów, więc nie miałem też problemów z dostaniem się na studia.

Medycynę, tę ogólną, studiował rok. Zanim zdecydował, w jakim konkretnie kierunku iść. W 2000 r. rozpoczęła się reforma zdrowia. Piotr Szczepaniak zdecydował się zmienić studia z medycyny ogólnej na stomatologię na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jako młody lekarz pracował w Łodzi przez pięć lat, odbywając staż i zdobywając pierwsze doświadczenia zawodowe. Jednak uznał, że szkoda czasu na dojazdy do pracy i wrócił w rodzinne strony do Ostrowca.

Własny gabinet stomatologiczny otworzył w 2008 r. w budynku przychodni, w którym prowadzili praktykę jego rodzice.
- Początki jak pewnie wszędzie, były niełatwe, ale dziś z perspektywy czasu jestem zadowolony - mówił w rozmowie z portalem echodnia.eu. 

Nagroda w plebiscycie Hipokrates to nagroda pacjentów, choć jak przyznał,  wciąż zdarzają się w jego gabinecie pacjenci, wchodzący do gabinetu „na miękkich nogach”. Jednak Piotr Szczepaniak potrafi sobie z ich lekiem poradzić, potrafi ich uspokoić i pracować tak, by nie panikowali. Jedynym wyjątkiem są dzieci....bo tych stomatolog z Ostrowca nie leczy.

- Nie leczyłem nawet własnych, kiedy były małe. Po prostu uważam, że nie mam na tyle cierpliwości, by pracować z maluchami. Do nich trzeba mieć specjalne podejście, podkreśla dentysta.

Więcej: echodnia.eu