Dentysta gwałciciel z Torunia w areszcie

en
06-07-2019, 13:59
Mimo wyroku 6 lat więzienia za gwałt na dwóch kobietach dentysta pozostawał na wolności. Teraz w areszcie czeka na wynik apelacji od wyroku.

W trakcie procesu przed Sądem Rejonowym w Toruniu stomatolog - gwałciciel odpowiadał z wolnej stopy. Po wyroku skazującym go na 6 lat więzienia za gwałty nadal pozostawał na wolności. Obrońca dentysty wniósł apelację. Podobnie prokuratura, żądając zaostrzenia kary do 10 lat. Surowszego wyroku domagali się też pełnomocnicy dwóch kobiet zgwałconych przez lekarza.

Na wynik apelacji Tomasz G. miał czekać na wolności, bo Sąd Rejonowy nie zdecydował o areszcie. Prokuratura złożyła zażalenie do Sądu Okręgowego na takie postanowienie i sąd uwzględnił wniosek. Dentysta został tymczasowo aresztowany i za kratkami czeka na wyrok, który zapadnie  11 lipca, informuje Dziennik Toruński.

Sprawa dotyczy 39-letniego dentysty z Torunia, który wiosną 2016 r.  dokonał dwóch brutalnych gwałtów na kobietach w swoim mieszkaniu przy ul. Łódzkiej w Toruniu. Fakt, że oprawca wykonywał zawód stomatologa nie był bez znaczenia, gdyż kobiety ponoć czuły się wyróżnione, iż spotyka się z nimi sam na sam lekarz dentysta. Prokuratura ustaliła, że obie ofiary były bite i szarpane. Dentysta groził im zgwałceniem przez kolegów.

Ze śledztwa wynika, że jedna z nich współżyła wcześniej z gwałcicielem. Obu gwałtów oprawca dokonał w kwietniu i maju 2016 r.

Sąd Rejonowy wydał wymierzył dentyście karę sześciu lat pozbawienia wolności za dwa brutalne gwałty oraz posiadanie amfetaminy. Mężczyzna ma też zakazy kontaktu i zbliżania się do ofiar oraz nakaz zapłaty każdej z nich po 2 tysiące zł, tytułem częściowego zadośćuczynienia. 

Więcej: nowosci.com.pl