Dentysta mistrzem tenisa stołowego

en
04-07-2019, 13:01
W Czarnogórze, podczas 40. Mistrzostw Świata Lekarzy jarosławski stomatolog Gracjan Dziukiewicz, wywalczył w tenisie stołowym złoty medal w turnieju gry indywidualnej, a także w grze mieszanej.

Gracjan Dziukiewicz (praktyka stomatologiczna w Jarosławiu) co roku bierze udział w mistrzostwach świata lekarzy i co roku przywozi z nich medal. Tym razem został podwójnym mistrzem świata w tenisie stołowym - w grze indywidualnej i w grze mieszanej. Jak sam przyznaje ma już doświadczenie w osiąganiu sukcesu. Wie, ile czasu należy poświęcić na przygotowania. Jako dentysta (a więc człowiek dość zajęty) stawia na treningi jakościowe, a nie ilościowe, bo takie podejście do sportu pozwala łączyć hobby z obowiązkami zawodowymi, mówił Gracjan Dziukiewicz w rozmowie z Ekspresem Jarosławskim.

W tym roku po raz pierwszy sięgnął po mistrzostwo. W finale singla zdystansował Mateusza Gałuszkę. Z kolei w grze mieszanej triumfował w parze z Weroniką Walną. Dentysta  od dawna gra w tenisa stołowego. Zaczynał swoją przygodę z Jarosławskim Klubem Start, następnie w miejscowym Kolpingu, a aktualnie jest zawodnikiem Strażaka Pruchnik. Na co dzień może liczyć na wsparcie swojego brata Kamila, który jest menedżerem Kolpinga FRAC Jarosław.

Więcej: ekspresjaroslawski.pl