LUX MED: dentysta tam - gdzie pacjent spędza najwięcej czasu

en
07-07-2019, 08:15
LUX MED stara się dostarczyć kompleksowe usługi z zakresu implantologii, wybielania czy ortodoncji w jednym miejscu. Sieć jego przychodni obecna jest nie tylko na dużych osiedlach mieszkaniowych, ale też tam gdzie pacjenci pracują.

Według danych CBOS w I półroczu 2018 r. 82 proc. Polaków leczyła zęby w prywatnych gabinetach. Przyczyny takiego wyboru te same: wyższa jakość usług, łatwo dostępne, bardziej wyspecjalizowane zabiegi z zakresu implantologii, wybielania czy ortodoncji, krótszy okres oczekiwania na wizytę. Nie bez znaczenia są też  komfort samego gabinetu i przyjazność personelu. Drugim, zauważalnym na rynku trendem jest tzw. wellbeing, który powoduje, że pacjenci w coraz większym stopniu dbają o swoje zdrowie i chcą coraz lepiej wyglądać.

- Małym gabinetom trudno sprostać rosnącym wymaganiom pacjentów, dlatego coraz chętniej dołączają do dużych sieci. Grupa LUX MED chce w ciągu trzech lat podwoić liczbę gabinetów w ramach swojej sieci - informuje Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

 W ocenie dyrektor Stomatologii LUX MED  Alicji Chowaniec - Prażuch w najbliższej przyszłości zapotrzebowanie na leczenie implantologiczne, periodontologiczne, protetyczne znacznie wzrośnie. Ponadto pacjenci coraz częściej poszukują leczenia wieloprofilowego, czyli chcą w jednym gabinecie rozwiązać wszystkie swoje potrzeby stomatologiczne. I tym potrzebom naprzeciw chce wyjść LUX MED. Pacjentem opiekuje się jeden zespół współpracujących ze sobą lekarzy. Pacjent jest prowadzony w ramach jednej dokumentacji medycznej, w razie potrzeby w każdej chwili może zainterweniować lekarz innej specjalności.

Grupa LUX MED intensywnie uczestniczy w konsolidacji polskiego rynku stomatologicznego – obecnie jest już największą siecią w kraju, liczącą blisko 200 własnych gabinetów i 70 centrów medycznych. W ciągu najbliższych trzech lat grupa planuje podwoić liczbę gabinetów i implementować usługi specjalistycznej stomatologii na terenie całego kraju.

LUX MED otwiera centra stomatologiczne również w pobliżu centrów biurowych czy komunikacyjnych, a nie tylko na dużych osiedlach mieszkaniowych, buduje sieć przychodni tam, gdzie potencjalni pacjenci spędzają najwięcej czasu.

Więcej: biznes.newseria.pl