Dentystka, zapaśniczka: dr Jekyll i mr Hyde

ms
18-07-2019, 13:12
Dostać się na leczenie stomatologiczne do dentystyki Britt Baker to prawdziwe szczęście - tak wynika z postów umieszczanych na profilach młodej stomatolog. Przy czym pacjenci nie wskazują na ponadprzeciętne umiejętności leczenia, tylko zupełnie inną aktywność dentystki – wrestling.

Dentystka - za dnia i zawodowa zapaśniczka Diva Dirt - w nocy. To raczej nie do tej pierwszej a do tej drugiej zapisuje się tłum pacjentów i pacjentek. Wpisy na profilach w mediach społecznościowych Baker są wymowne. „Jakże chciałbym dostać się w ręce Diva Dirt” - marzy liczne grono pacjentów. „Jak jest tak sprawna w gabinecie, jak w ringu - to nie mam pytań” – zwierza się jeden z wielbicieli talentów Britt Baker.

Początkowo studiowała medycynę behawioralną. W 2014 r. rozpoczęła naukę w University of Pittsburgh School of Dental Medicine. Studia ukończyła w maju 2018 r., zatrudniona jest w prywatnej praktyce na Florydzie.

- Rzeczywiście wszystko zaczęło się w tym samym czasie - powiedziała Britt Baker.

- Kiedy ukończyłam studia licencjackie na Penn State University, przeprowadziłam się do Pittsburgha, aby rozpocząć naukę w szkole dentystycznej w University of Pittsburgh School of Medicine. W tym samym czasie zapisałam się do IWC Wrestling Academy, również w Pittsburghu. Zaczęłam naukę i treningi praktycznie  w tym samym czasie – mówi dentystka. Póki co, udaje jej się zachować równowagę pomiędzy bycia lekarzem a profesjonalnym zapaśnikiem.

- Harmonogram obowiązków mam bardzo napięty. Idę do gabinetu dentystycznego, później na siłownię, często toczę walki na ringu zapaśniczym, oglądam zapaśnicze walki, śledzę wydarzenia naukowe z branży stomatologicznej, z trudem znajduję czas na spanie – tłumaczy Baker.

Tajemnica mojego sukcesu, to nigdy nie być spanikowana, po prostu napędzam się i robię wszystko, co trzeba zrobić – tłumaczy dentystka - zapaśniczka.