Nieprawidłowości w realizacji projektów w ochronie zdrowia

ms
26-06-2019, 12:03
Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło realizację mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć finansowych w ochronie zdrowia, powstałych przy realizacji projektów unijnych.

W tym celu MZ wskazuje link do elektronicznego systemu zgłoszeń, gdzie można by sygnalizować potencjalne nieprawidłowości lub nadużycia finansowe, oczywiście także chodzi o projekty realizowane w stomatologii. Link jest, ale strony internetowej nie ma. Na razie osobom, które chcą podzielić się swoją wiedzą z reprezentantami rządu, musi wystarczyć, udostępniony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju adres mailowy, naduzycia.POIS@mr.gov.pl 

Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach mają pozwolić na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynić się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji projektów. Co należy zgłaszać? Podejrzenie nieprawidłowości, które dotyczą zarówno przedstawicieli instytucji w systemie realizacji określonego programu jak i  podmiotów realizujących projekty (np. beneficjenci).

Póki co nieaktywny link