Nowy prezydent FDI gościem Kongresu Unii Stomatologii Polskiej

ms
08-07-2019, 11:04
Dr Gerhard Seebereger, który przejmuje prezydenturę Światowej Federacji Dentystycznej FDI, będzie gościem specjalnym 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września).

Jedną z pierwszych imprez (a może pierwszą), którą odwiedzi nowy (oficjalne zaprzysiężenie w sierpniu) prezydent największej organizacji stomatologicznej na świecie będzie CEDE i 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej.

Udział doktora Seebergera w KUSP nie jest przypadkowy. Do Poznania został zaproszony w roli eksperta z zakresu endodoncji. Prezydent-elekt FDI (obecną szefową jest dr Kathryn Kell) weźmie udział w sesji: Stomatologia biologiczna: Netflix vs Evidence Based Dentistry, jako autor głośnej ostatnio „Białej Księgi leczenia endodontycznego (White paper on endodontic care), która była zdecydowana reakcją FDI na próby deprecjonowania tej dziedziny stomatologii przez tzw. ruchy antyendodontyczne.

Dr Gerhard Seebereger, to jedna z najważniejszych postaci w międzynarodowej stomatologii. Niemiec, który związał się z Włochami (Uniwerstet w Cagliari) zarządzał już w m.in. ERO-FDI i Academy of Dentistry International. Mówi płynnie po niemiecku, włosku, hiszpańsku i angielsku.