Konkurs „Dbamy o uśmiech”

ms
11-06-2019, 13:38
To wyjątkowo uzasadniony konkurs, bo zachęcić dzieci do porządnego mycia zębów nie jest łatwo. Samo pytanie „czy umyłeś zęby - nie wystarczy”. Organizator chce dowiedzieć się od rodziców: Jakie stosują metody, żeby zachęcić dziecko do higieny jamy ustnej.

Konkurs jest prowadzony w serwisie Facebook.com, dostępnym pod adresem.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 17 czerwca 2019 r. do godziny 23:59 pod postem konkursowym w komentarzu zamieścić odpowiedź na pytanie: 

„Jakie stosujesz metody, żeby zachęcić dziecko do higieny jamy ustnej?”.

Jeden uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę konkursową.

Nagrodami w konkursie są szczoteczki do zębów dla dzieci do 5 roku życia ISSA micro oraz podstawka na szczoteczkę do zębów o nazwie Mr. M (po jednym zestawie dla każdego z uczestników).

Fundatorem nagród w konkursie jest FOREO, z siedzibą w Sztokholmie.

A oto kilka wpisów konkursowych, pokazujących, że dobrą metodą jest wykorzytsanie wizerunku babci lub dziadka. Ciekawe tylko czy zdjęcie babci jest w łazience, gdy mamusia (ale pewnie bardziej teściowa) przyjeżdża w odwiedziny.

Koło umywalki stoi szklanka ze sztuczną szczęką, a na lustrze zdjęcie babci bez zębów. Działa. 

Mój syn od zawsze lubił myć zęby. Nigdy nic trzebabylo mu przypominać o szczotkowaniu. W sumie dziwiło mnie to , bo z opowieści innych mam słyszałam, że muszą gonić dzieci do mycia zębów. Sytuacja wyjaśniła się w zeszłym m-cu. Idę do łazienki, a tam starszak tlumaczy mlodszemu - " Mateuszku musisz myć zęby! Dziadek powiedział, mi że był mały jadł dużo lizaków i nie mył zębów! I teraz jest bez , nie może jeść nic twardego ... nie wiem jak Ty, ale ja bym nie umiał jeść zmielonych prażynek ". Czyli wyszło na to, że dziadek skutecznie nastraszył wnuka.