Nowe zęby Meryl Streep

en
14-06-2019, 13:08
Meryl Streep jak zawsze perfekcyjnie przygotowana do roli, tym razem wciela się w postać matki agresywnego wobec swojej żony mężczyzny.

Nowy sezon serialu Wielkie Kłamstewka zapowiadany jest na początek lipca. Jeden z głównych bohaterów Perry Wright co prawda poniósł śmierć w pierwszym sezonie, ale w drugim ma się pojawić jego matka Mary Louise Wright grana przez Meryl Streep. Gwiazda wpadła na oryginalny pomysł, by podkreślić pokrewieństwo matki i syna. A to ma zapewniać proteza z okazałymi siekaczami, i taką aktorka nosi na plamie filmowym Wielkich Kłamstewek. Zęby są o wiele większe niż jej naturalne i bardziej przypominają uzębienie aktora grającego rolę jej filmowego syna - Perriego Wrighta, czyli Szweda Alexandra Skarsgårda.

Pytanie czy widzowie (o ile nie byli dentystami) zwrócili w ogóle uwagę na zęby Skarsgårda. Autorem sztucznych zębów Streep jest Chris Lyons, ten sam który wykonał zęby dla Ramiego Maleka grającego w Bohemian Rhapsody Freddiego Mercury'ego.

Lyons wykonał już ok. 600 protetycznych prac, na zlecenie przemysłu filmowego. Obsługiwał potrzeby "stomatologiczne" produkcji  "Gry o tron" i "Gwiezdnych wojen". Z samą Meryl Streep także nie pracował po raz pierwszy, gdyż poznali się przy okazji kręcenia zdjęć do "Żelaznej damy", w którym to filmie Streep wcieliła się w postać Margaret Thatcher.

Więcej: vulture.com