Minister zdrowia: opieka stomatologiczna w szkołach będzie zapewniona

ms
10-06-2019, 08:30
- NFZ podpisał już kontrakty na realizowanie świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach lub w placówkach ze szkołami współpracującymi – zapewnia minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia przypomniał w trakcie rozmowy z Ewą Pietrzak z Radia Warszawa, że ustawa o opiece szkolnej wchodzi w życie 12 września 2019 r. Nowe przepisy będą wspomagały szkoły w tworzeniu i funkcjonowaniu gabinetów blisko współpracujących z placówkami oświatowymi.

Według Łukasza Szumowskiego jest bardzo dużo szkół, w których mieszczą się gabinety stomatologiczne, a tam gdzie ich nie ma - MZ zapewniło środki przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu (w 2018 r. przeprowadzono konkurs, w wyniku którego dofinansowano 41 projektów).

Łukasz Szumowski nie zapomniał także o dentobusach, które według sceptyków nie mają racji bytu, a jednak cieszą się olbrzymią popularnością i wykonują konkretną robotę diagnostyczną i leczniczą.

- Mam nadzieję, że nasze działania sprawią, iż za kilka lat poziom zdrowia jamy ustnej młodego pokolenia Polaków zdecydowanie się poprawi - stwierdził szef resortu zdrowia.