Szczyty dla dentystki Edyty Rychcik-Zygadło

ms
03-06-2019, 12:50
Lekarz dentysta z Oleśnicy Edyta Rychcik-Zygadło, jako jedyna Polka wzięła udział i z sukcesem zakończyła Tenzing Hillary Everest Marathon - najwyżej położony maraton na świecie (powyżej 5,4 tys. m n.p.m.).

Trasę maratonu Edyta Rychcik-Zygadło pokonała w czasie 7 godzin i 12 minut. Nie to jest jednak najważniejsze, bo do Tenzing Hillary Everest Marathon dopuszczani są tylko najwybitniejsi sportowcy, legitymujący się nietuzinkowymi osiągnięciami w biegach maratońskich i ultramaratońskich.

Wymogi formalne m.in. wykazanie się zdobyciem odpowiedniej puli punktów kwalifikacyjnych - dentystka spełniła bez jakichkolwiek uwag.

- Bieg strasznie trudny, ale wszystko zagrało. Cały czas, kiedy się dało biegłam. Poszłam jak na siebie i te warunki (start na 5400 m+) bardzo mocno. Pocieszałam się, że to tylko 42 km i jak będę biegła, to szybciej powrócę do domu. Połączyłam pasje wspinania w górach wysokich z bieganiem. Marzenie się spełniło! – Edyta Rychcik-Zygadło relacjonowała wyczerpujący bieg Panoramie Oleśnickiej.

Warto przypomnieć, że niedawno temu dentystka brała też udział w ultramaratonie pod koroną Alp - Ultra-Trail du Mont-Blanc.

Edyta Rychcik-Zygadło jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Od 20 lat prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną. Wykonuje zabiegi z zakresu: stomatologii estetycznej, protetyki, endodoncji oraz stomatologii dziecięcej.

Na stronie EZ Dent w Oleśnicy czytam m.in.: W zawodzie ciepła, miła i uśmiechnięta. Bardzo zaangażowana, lubi pracę z dziećmi. Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Pasjonatka aktywnego trybu życia.  Podróże, narty, biegaczka i ultramaratonka (m.in. 85 km - Bieg Rzeźnika, 70 km - Łemkowyna Ultra Trial, 100 km - Bieg 7 Dolin). Kocha góry, wspinaczkę oraz wyprawy wysokogórskie (Ararat 5137, Kilimandżaro  5895, Jebel Toubkal 4160, Aconcaga 6962 m.n.p.m).