Medicover: zmiany w zarządzie spowodowane wzrostem znaczenia stomatologii

kan
16-05-2019, 08:20
Medicover wprowadził zmiany podyktowane rosnącym znaczeniem stomatologii oraz opieki szpitalnej w obszarze usług medycznych firmy.

Na koniec kwietnia br. stanowisko Prezesa Zarządu Medicover Sp. z o.o. objął John Stubbington (mający 35 lat doświadczenia w branży opieki zdrowotnej, a ze spółką Medicover związany od ośmiu lat).

Do zarządu zostali powołani Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia, oraz Marcin Łukasiewicz, Dyrektor Zarządzający Usług Szpitalnych. 

Wioletta Januszczyk od 2016 roku odpowiada w Medicover Polska za rozwój usług stomatologicznych oraz działanie i rozbudowę sieci placówek na terenie całego kraju. Wcześniej zdobywała doświadczenie menadżerskie w Wielkiej Brytanii, Azji i Polsce pracując dla firm takich jak Accenture, Jatomi Fitness, Halfords i Inwido.

Marcin Łukasiewicz ze spółką Medicover związany jest od 1995 roku. Obecnie jako Dyrektor Zarządzający Usług Szpitalnych odpowiada za działanie i rozwój usług szpitalnych w Szpitalu Medicover, Centrum Medycznym Damiana, Medicover Senior, Rehasport Clinic oraz Grupie Neomedic. 

Nowa struktura zarządu Medicover Sp. z o.o. wynika ze zmieniającej się oferty firmy Medicover. Od wielu lat poszerza działalność w sektorze opieki stomatologicznej, ambulatoryjnej i działalność szpitalną. Obecnie Medicover posiada w Polsce sześć szpitali oraz 139 gabinetów stomatologicznych w 30 lokalizacjach. Dołączenie do zarządu osób związanych z biznesem szpitalnym oraz stomatologią było naturalnym krokiem w rozwoju firmy i wyrazem aktualnej strategii rozwoju biznesowego - skomentował zmiany John Stubbington.

Aktualnie w skład zarządu Medicover Sp. z o.o. wchodzą: John Stubbington (Prezes Zarządu), Artur Białkowski, Wioletta Januszczyk, Marcin Łukasiewicz, Bożena Walewska-Zielecka oraz Piotr Wojciechowski (Członkowie Zarządu).