Luxmed stawia na stomatologię i cyfryzację

kan
14-05-2019, 09:04
Lux Med inwestuje poważne środki w cyfryzację w zakresie usprawnienie ścieżki pacjenta oraz w stomatologię. Chce w ciągu trzech lat podwoić liczbę gabientów.

Lux Med planuje nadal inwestować w stomatologię, ale przede wszystkim  doskonalić model obsługi pacjenta. Stąd m.in. intensywna informatyzacja.  Stomatologia zawsze była w Polsce mocno rozdrobniona, a Lux Med ma doświadczenie jako część grupy Bupa, która jest jednym z największych dostawców m.in. takich usług na świecie. Tego typu działania konsolidacyjne udało się z powodzeniem przeprowadzić np. w Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, informuje w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med, wiceprezydent Pracodawców RP.

Firma jest zainteresowana pełnym przejęciem i współpracą z lekarzami dentystami na uzgodnionych przez obie strony warunkach. - Chcemy by dotychczasowi pracownicy z nami zostawali. Lekarz nie musi się już wówczas martwić o kwestie organizacyjne, administracyjne, marketingowe i finansowe związane z działalnością takiej przychodni, np. jaki sprzęt ma kupić, jakie materiały, jak mają wyglądać standardy medyczne. Przejmujemy za niego całą tę rolę. To rynek nasycony małymi gabinetami. By osiągnąć jednolite wysokie standardy i dawać taką samą jakościowo usługę w wielu miejscach Polski nie obejdzie się bez konsolidacji. Zyskają jednak i pacjenci, i lekarze. Pacjenci mogliby wykupić dodatkowe abonamenty stomatologiczne albo korzystać z usługi w modelu fee-for-service. Mamy już ponad 190 gabinetów i chcemy w ciągu trzech lat podwoić tę liczbę, obiecuje Anna Rulkiewicz.

Anna Rulkiewicz w 2018 r. została powołana przez ministra zdrowia do rady społecznej ogólnopolskiej debaty „Wspólnie dla zdrowia".

Więcej: rp.pl