Nowa przychodnia dla mieszkańców przedmieść Warszawy

en
13-05-2019, 08:39
Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer finiszuje z inwestycją w Międzylesiu przy ul. Żegańskiej.


Wykonawcą inwestycji jest spółka E.W. Rental, która za swoje prace otrzyma blisko 4 mln zł,  z budżetu miasta dotacja sięga 1,5 mln zł. Pozostałe koszty pokrywa SZPZLO. 

Budowa przebiega sprawnie i budynek przychodni ma być gotowy 31 lipca. Będą się w nim mieściły gabinety stomatologiczne, ginekologiczne oraz  poradnie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych

Nowa przychodnia posłuży głównie mieszkańcom Międzylesia i będzie w stanie obsłużyć ponad 7 tys. pacjentów. Jednak nie rozwiąże ona wszystkich problemów naszej dzielnicy, a w starej przychodni przy Strusia są notoryczne problemy z dostaniem się do lekarzy. Sądzę, że potrzebna byłaby jeszcze jedna placówka, która obsługiwałaby osiedle Sadul, Wawer, Zastów i część osiedla Zerzeń. Mogłaby być zlokalizowana np. u zbiegu ulicy Lucerny i Traktu Lubelskiego - ocenia sytuację w rozmowie dla portalu tustolica.pl radny Rafał Czerwonka.

 Więcej: tustolica.pl

hcc On-line

Retransmisja sesji:

Iluzje i mity w medycynie