Pasty do zębów powinny być gadżetami?

ms
14-05-2019, 11:25
Od kilku lat Lenny Kravitz zapewnia bezpłatną opiekę stomatologiczną mieszkańcom Wysp Bahama (tam gdzie mieszka). Artysta wie jednak, że wizyta w klinice dentystycznej raz w roku to za mało, bo tamtejsza społeczność nie stosuje najlepszych produktów do higieny jamy ustnej. Lenny Kravitz zaczął rozglądać się za wyrobami, które spełniłyby szczególne wymagania.

Lenny Kravitz wraz z braćmi Julianem i Cody Levine wymyślił dwie pasty do zębów: jedną na poranek (miętową) i jedną na wieczór (uspokajającą miętowo-waniliowo-lawendową). Część wpływów (17 USD za dwupak) trafia do społeczności Bahamów. - W naszych działaniach staraliśmy się opracować nie tylko dobrą pastę do zębów, ale także taką, której opakowanie wygląda pięknie, zachęcająco do użytku – podkreśla Lenny Kravitz.

- Zdecydowanie chodziło nam o zdrowie zębów. Dobrą metodą jest zawarcie w zabiegach higienicznych poczucia piękna, związanego z użyciem produktów w opakowaniach wykonanych estetycznie - twierdzi muzyk.

Współpracujący Lenny Kravitzem Craig Dubitsky, założyciel Hello oral care, zaczął analizować składniki past do zębów. Nie mógł zrozumieć, dlaczego w części z nich znajdowały się triklosan i sacharyna. Craig Dubitsky przypomina, że FDA zakazała stosowania triklosanu w mydłach do rąk, tymczasem składnik ten dopuszczany jest do stosowania w pastach do zębów. To szalone – uważa Craig Dubitsky.

Steven Butensky opowiada się za olejem kokosowym i aloesem, które mają właściwości przeciwzapalne, przydatny jest także węgiel drzewny, gdyż może pomóc w usuwaniu przebarwień na szkliwie zębów, choć jako czynnik ścierny, nie powinien być stosowany codziennie – uważa Steven Butensky.

Michael Apa, dentysta funkcjonujący na Manhattanie, który zbudował swoją pozycję wśród modelek, gwiazd i członków rodziny królewskiej z Bliskiego Wschodu, uważa, że wszyscy mogą korzystać z najlepszych produktów.

Jego linia Apa Beauty, obejmuje m.in. pasty do zębów zapakowane w minimalistyczne pudełka w bieli i złocie. Takie wyroby oferowane są przez sprzedawców detalicznych, takich jak Violet Grey w Los Angeles. Apa Beauty  obejmuje takie produkty jak Blue Lip Shine (subtelne niebieskie kryształy w połysku, o wartości 25 USD szt., sprawiają, że zęby wyglądają na bielsze); 25 Gum – to różowy żel z ekstraktami z cytryny, ogórka i mchu irlandzkiego - do odmłodzenia dziąseł oraz pasty do zębów bez fluorków, ale zawierające hydroksyapatyt (po 25 USD/szt.), które według dr. .Apa przewyższa działanie fluorków przy mineralizacji zębów. - Mikrohydroksyapatyt może wnikać w szkliwo i wzmacniać zęby od wewnątrz. Pasty z taką formułą saniestety bardzo drogie.