Dentysta Edward Zuckerberg, ojciec swojego syna

ms
02-05-2019, 11:24
To dość rzadka sytuacja, gdy uznany lekarz dentysta koryguje zawodową karierę pod wpływem tego co osiągnął syn. Tak stało się w przypadku Edwarda Zuckerberga, którego - pomimo 30 lat w zawodzie - w zasadzie nikt, poza grupą pacjentów i lekarzy dentystów nie zna, w przeciwieństwie do syna Marka Zuckerberga – tego od Facebooka.

Ciekawą informacją jest to, że babką Edwarda była Mania (Minnie) Wiesenthal urodzona w 1892 roku w Polsce, w  Skale Podolskiej. Kobieta w wieku 19 lat wyemigrowała do USA.

Dr Edward J. Zuckerberg jest pionierem idei bezbolesnej stomatologii, działa w tym kierunku od ponad 30 lat. Promuje w tym zakresie najnowsze technologie dentystyczne, głównie uczestnicząc w wykładach, konferencjach i konwencjach stomatologicznych. Jest on autorem wielu artykułów związanych z marketingiem mediów społecznościowych w powiązaniu z aktywnością w branży stomatologicznej.

Od pewnego czasu ojciec Marka Zuckerberga wykorzystuje ogromne doświadczenie, aby instruować inne praktyki stomatologiczne w najbardziej efektywnym wykorzystaniu mediów społecznościowych do promowania lecznic. Jego praca pomogła wielu praktykom pozyskiwać nowych pacjentów i polepszać relacje z istniejącymi.

- Opanowanie marketingu internetowego ma podstawowe znaczenie dla praktyk dentystycznych z niespotykanym dotąd dostępem do większej liczby odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej – zapewnia Edward Zuckerberg.

Dr Zuckerberg otworzył praktykę dentystyczną w Dobbs Ferry w stanie Nowy Jork w 1981 r. Pracował tam nad opracowaniem bezbolesnych technik, które pomagają pacjentom cierpiącym na fobię dentystyczną. Teraz pracuje w Kalifornii (od 2013 r., kiedy to wraz z żoną przeniósł się  na zachodnie wybrzeże USA, aby być bliżej swoich wnuków).

Dr Zuckerberg przyjmuje pacjentów w niepełnym wymiarze godzin w klinice dr Nidhi Pai, w Palo Alto w Kalifornii.