Stomatologia na UM w Białymstoku doinwestowana

kan
02-05-2019, 07:42
Rusza na UM w Białymstoku program "Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym". Jego wartość wynosi 9,3 mln zł.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku otrzyma ponad 9 mln zł wsparcia z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni. Wsparcie ma wpłynąć m.in. na poprawę jakości oferty edukacyjnej UMB, szkolenia dla kadry dydaktycznej i studentów.

Nagrodzony doinwestowaniem projekt to: "Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym".  Jego wartość wynosi 9,3 mln zł. Celem projektu jest dostosowanie programów studiów kierunków lekarsko -dentystycznego i technik dentystycznych do potrzeb gospodarki i społeczeństwa. 

Sposobem na realizację celu ma być cyfryzacja i wprowadzenie nowych metod nauczania takich jak: skanowanie wewnątrzustne, projektowanie uśmiechu z wykorzystaniem technik cyfrowych, planowanie zabiegów chirurgicznych z zastosowaniem oprogramowania komputerowego, wykonawstwo uzupełnień protetycznych w technologii drukowania 3D.

Planowane jest także utworzenie nowego kierunku - higiena stomatologiczna.
Realizacja projektów rozpocznie się 1 października 2019 r.

Więcej: bia24.pl