Najnowsze Trendy w Stomatologii: Super Bowl konferencji naukowo – szkoleniowych

ms
30-03-2019, 17:45
Są dwa pewniki: Polska to nie Ameryka, a Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Najnowsze Trendy w Stomatologii to nie finałowy mecz National Football League. Zestawienie tych dwóch wydarzeń nie jest jednak pozbawione sensu jak wydawać się to może na pierwszy rzut oka. Mocnych dowodów na słuszność takiego skojarzenia jest co najmniej kilka.

Oczekiwanie
Super Bowl
stał się nieformalnym amerykańskim świętem narodowym. Duża część Amerykanów wyznacza terminy, posługując się sformułowaniem „od i do finału NFL”.

Najnowsze Trendy w Stomatologii należą do jednych z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w niezwykle wypełnionym kalendarzu konferencji naukowo – szkoleniowych dedykowanych lekarzom dentystom. I nie jest to nic nieznaczący frazes. Animatorka tego wydarzenia dr n. med. Agnieszka Ruchała – Tyszler, przewodnicząca Komisji Stomatologicznej ORL w Szczecinie na pytanie infoDENT24.pl o zmęczenie przygotowaniami do kolejnej edycji Trendów, przyznała, że stan taki pojawia się zazwyczaj bezpośrednio po zakończeniu konferencji. Jednak na wyciąganie wniosków w zasadzie nie ma czasu, bo tak naprawdę zanim emocje ustąpią miejsca głębszej refleksji - ze strony wiernych uczestników Trendów pojawiają się pytania i propozycje dotyczące kolejnej edycji. Złą byłaby odpowiedź, że tak naprawdę to w pierwszej kolejności próbujemy złapać równowagę po wyczerpującym maratonie przygotowań do dwudniowej konferencji. Chcąc, nie chcąc w zasadzie z marszu projektujemy kolejną edycję Trendów. Takie szczere zainteresowanie to z pewnością miła i chyba najsilniejsza motywacja inspirująca nas do wyznaczania kolejnych Najnowszych Trendów w Stomatologii – przyznała Agnieszka Ruchała – Tyszler.

Najlepsi z najlepszych
Super Bowl
to stracie na boisku gigantów narodowego sportu Amerykanów.
Najnowsze Trendy w Stomatologii to wydarzenie, które w jednym czasie i w jednym miejscu gromadzi najlepszych reprezentantów polskiej myśli naukowej w obszarze stomatologii. W zasadzie trudno byłoby wskazać podobne przedsięwzięcie, zapewniające równie wysoki współczynnik osób z najwyższymi stopniami naukowymi na 1 mkw. sali konferencyjnej. To tylko statystyka, najważniejsze wydaje się jednak to, że każdy z wykładowców Trendów otoczony jest zasłużonym nimbem znakomitego mówcy, który w sposób perfekcyjny przedstawia naukowe wywody – i co ważniejsze – chętnie dzieli się ze słuchaczami niezwykle cennym doświadczeniem praktycznym. Nic nie znaczące słowa uznania?

Bynajmniej, wiedza, dokonania naukowe, ale i osobowość każdej z kilkunastu osób, które wyznaczyły rangę i atrakcyjność wykładów podczas XXII Najnowszych Trendów w Stomatologii, są wartością, o którą zabiegają organizatorzy wszystkich krajowych i wielu zagranicznych konferencji naukowych w obszarze stomatologii. Kalendarz spotkań naukowych wykładowców Trendów wypełniony jest po brzegi na wiele miesięcy naprzód.

infoDENT24.pl zapytał Agnieszkę Ruchałę – Tyszler o praktyczne wskazania: co trzeba zrobić, aby skutecznie zaprosić tak znakomite osobowości. Taka wiedza byłaby cenną wskazówką dla wszystkich organizatorów projektów naukowo – szkoleniowych w branży stomatologicznej. Być może z tego właśnie powodu odpowiedzią był uśmiech i zdawkowe słowa: cenimy i lubimy się - to wiele ułatwia. 

Psyche ale i soma
Super Bowl jest nie tylko wydarzeniem sportowym, ale także kulturalno - rozrywkowym. W przerwie finału (tzw. half-time show), ma miejsce koncert muzyczny, a udział w nim uważany jest za wyróżnienie dla artysty – podaje Wikipedia.

Podobnie Najnowsze Trendy w Stomatologii są nie tylko wydarzeniem naukowym, ale także kulturalno-rozrywkowym.

Kulturalno – rozrywkowy (może bardziej rozrywkowy) charakter XXII Najnowszych Trendów w Stomatologii wyznaczył m.in. duet akrobatyczny Delfina & Bartek. Banał?

Zdecydowanie nie! Posiadane zdolności okazały się doskonałym przepisem na sukces i zapewniły parze sportowców zwycięstwo w V edycji programu „Mam Talent”. Dwukrotnie zostali zaproszeni, jako goście specjalni, do kolejnych edycji tego programu - w 2013 r i w  2017 r.

Bartek to pięciokrotny Mistrz Polski Juniorów w Fitnessie Gimnastycznym oraz Mistrz Polski Seniorów z 2016 r. Ma także na swoim koncie trzy medale z Mistrzostw Europy oraz udział w Mistrzostwach Świata (IV miejsce). Delfina natomiast może pochwalić się II miejscem na Mistrzostwach Świata i III miejscem na Mistrzostwach Europy w formacjach tanecznych.

Delfina & Bartek jest jedną z najlepszych na świecie par akrobatów i nikt nie może temu zaprzeczyć, niezależnie od tego czy w sferze rozrywki jest wyznawcą Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, czy baletu Mauricego Béjarta.

Dar serca
Super Bowl 2019 został zaszczycony koncertem Travisa Scotta - rapera, wokalisty i producenta muzycznego, ale wcześniej przeprowadził on walkę o przekazanie przez NFL ok. 0,5 mln USD na rzecz organizacji charytatywnej Dream Corps, walczącej o sprawiedliwość społeczną. Mówiono o tarciach i niesnaskach związanych z tą inicjatywą. 

Uczestnicy Najnowszych Trendów w Stomatologii o potrzebujących pomocy myślą od lat. Wyrazem ich odruchu serca jest wspieranie - także od lat – wychowanków domów dziecka, którymi opiekują się członkowie OIL w Szczecinie. Zebraniu środków finansowych służy loteria. Pieniądze są dla dzieci, ale zabawa, wykreowana podczas loterii, w całości należy do uczestników Trendów.

Pomocne w tej zabawie były nagrody ufundowane przez partnerów kołobrzeskiej konferencji. Prawdę powiedziawszy kilkadziesiąt upominków nie było najważniejszą motywacją wrzucania do skarbonki całkiem pokaźnych sum. To kolejna dobra wizytówka Trendów.

Partnerstwo
Podczas Super Bowl
2019 r. za spot, trwający 30 s trzeba było zapłacić 5,25 mln USD.

Podczas Najnowszych Trendów w Stomatologii o pieniądzach na forum publicznym mówiono tylko w kontekście wspomnianej loterii. To jednak oczywiste, że gdyby nie partnerzy biznesowi - koszt uczestnictwa w konferencji wzrósłby niewspółmiernie. Miłe, że relacje wiążące obie strony projektu: organizatorów i podmioty wspierające - są zdecydowanie bardziej przyjacielskie niż sformalizowane. Coraz rzadsza to reguła we współczesnym świecie.

Crème de la crème
Super Bowl jest drugim (po Święcie Dziękczynienia), dniem z największą ilością spożytego jedzenia w Stanach Zjednoczonych - niestety nie zawsze najlepszej jakości.

Jeśli chodzi o jedzenie to Najnowsze Trendy w Stomatologii także biją rekordy, co prawda nie w ilości spożytego pożywienia, ale w jego finezyjnych smakach. To kolejny wyznacznik kołobrzeskiej konferencji.

Pomysły Rafała Durki z Hotelu Diune (miejsce Trendów), najmłodszego szefa kuchni, jaki pracuje w pięciogwiazdkowym hotelu w Polsce, musiały uzyskać wcześniejszą aprobatę „komitetu organizacyjnego”, a to oznaczało dla znakomitego kucharza ocenę, jakiej są poddawani uczestnicy „Hell's Kitchen”. Obyło się bez „Kuchennych Rewolucji”, a efektem ustaleń były w ramach uroczystej kolacji: łosoś marynowany po kołobrzesku z piklowaną szalotką, krem z dyni z pieczoną gruszką oraz filet z kaczki sous-vide w sosie winnym podany z warzywami okopowymi duszonymi w białym winie.

Spontaniczność przez precyzję
Podczas trwania finału Super Bowl 2019  Electronic Arts oraz studio Respawn Entertainment zaprezentowali nową produkcję z gatunku battle royale, osadzoną w realiach serii Titanfall. Inauguracje, precyzyjnie wyreżyserowanych projekcji i nowinek technologicznych - coraz bardziej stanowią o wizerunku finału NFL.

Stosując formułę „offstage”, warto uzmysłowić uczestnikom Najnowszych Trendów w Stomatologii , że jej przebieg jest realizowany zgodnie ze ściśle rozpisanym scenariuszem: kto, co, kiedy i w jakiej kolejności.

Dr n. med. Łukasz Tyszler, wiceprezes ORL w Szczecinie i jeden z organizatorów Trendów powiedział infoDENT24.pl: gdybyśmy skoncentrowali się na pryncypiach, ignorując zasadę dbałości o detale - prawdopodobnie dopadłaby nas inna zasada „jeśli coś może pójść nie tak, to z pewnością tak się stanie”.

– Wykorzystujemy doświadczenie, zdobyte podczas poprzednich edycji Trendów. Dzięki niemu a przede wszystkim dzięki wielomiesięcznemu zaangażowaniu wszystkich osób pracujących przy organizacji konferencji - unikamy niekomfortowych sytuacji. Każdego roku staramy się coś ulepszyć, dodać kolejną wartość. W tym roku, podczas uroczystej wieczornej gali, wprowadziliśmy nowy typ ściany wizyjnej, która dała spektakularny wymiar naszemu wydarzeniu.

Precyzyjny scenariusz ujmuje działania, o których nikt - poza nami - nie wie. Problemów jest dziesiątki: od poważnych, do tych najbardziej błahych, ale także te ostatnie stanowią o końcowym sukcesie lub porażce.  Musieliśmy zajmować się m.in. określeniem w jak sposób bezkolizyjnie wnieść tort podczas gali. Pojawiła się także konieczność wcześniejszego usunięcia elementów oświetlenia, które mogłyby przeszkodzić w realizowaniu występów. Takie, z pozoru nieistotne elementy, mogą zniweczyć reżyserię najbardziej wartościowego w założeniach wydarzenia. To co odbierane jest jako nieskrępowana spontaniczność - wynika z wykonywanych z żelazną konsekwencją ustaleń – przekonuje Łukasz Tyszler.

Najnowsze Trendy w Stomatologii realizowane są zgodnie z nie tak najnowszymi przecież, ale wartościowymi zasadami wyłuszczonymi przez Tadeusza Kotarbińskiego w „Traktacie o dobrej robocie”.