W Rudniku działa szkolny gabinet dentystyczny

ms
29-03-2019, 08:14
Od 27 marca 2019 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rudniku (gmina Sułkowice) działa gabinet dentystyczny.

Dentysta w ZPO w Rudniku będzie przyjmował uczniów trzy razy w tygodniu. Jest to 12 gabinet szkolny na terenie powiatu myślenickiego. Władze powiatu zapowiadają uruchomienie kolejnego gabinetu w Myślenicach.

Gabinet mieści się na I piętrze nowo wybudowanej hali sportowej, posiada osobne wejście bezpośrednio od ulicy. Chodź gabinet mieści się w szkole w Rudniku, korzystać mogą z niego dzieci i młodzież z całej gminy.

Gmina Sułkowice wygrała konkurs Ministerstwa Zdrowia na dofinansowanie wyposażenia gabinetu stomatologicznego w szkole i dostała 99,4 tys. zł.

Dotacja została przyznana na urządzenie gabinetu, który miałby być częścią realizacji projektu edukacyjnego w zakresie zdrowia jamy ustnej. Program ten, obejmujący m.in. profilaktykę próchnicy i dbanie o codzienną higienę zębów opiera się na zajęciach przystosowanych do percepcji dzieci w różnym wieku.

Uczestnicy takich spotkań otrzymują: kolorowanki, gumki, klepsydry pokazujące ile czasu powinno się poświęcić na szczotkowanie zębów oraz ulotki informacyjne.

Wkład w działalność gabinetu ma Starostwo Powiatowe w Myślenicach, które od wielu lat realizuje program profilaktyki próchnicy.

Otwarcia gabinetu dokonali: burmistrz gminy – Artur Grabczyk, wicestarosta myślenicki – Andrzej Pułka, dyrektor ZPO – Konrad Gomulak oraz właściciel Centrum Medycznego WIK – Piotr Woś.