100 tys. zł na unit do poradni stomatologicznej dla osób niepełnosprawnych

PAP/ms
29-03-2019, 07:41
Szpital Wojewódzki w Koszalinie, który jest w trakcie tworzenia tymczasowej siedziby poradni stomatologicznej dla osób niepełnosprawnych, otrzyma blisko 100 tys. zł z budżetu miasta na kupno unitu stomatologicznego. Na pomoc finansową zgodzili się radni.

Uchwała w sprawie udzielenia dotacji szpitalowi została przyjęta głosami 20 radnych.

Zakłada ona udzielenie pomocy finansowej województwu zachodniopomorskiemu w formie dotacji celowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie na kupno unitu stomatologicznego wraz z wyposażeniem. Ze sprzętu korzystać będą osoby niepełnosprawne w ramach poradni stomatologicznej. Dofinansowanie wyniesie blisko 100 tys. zł.

Tymczasowa Poradnia Stomatologiczna dla Osób Niepełnosprawnych w Koszalinie mieścić się będzie w budynku SOR, w pomieszczeniu, które wcześniej pełniło funkcję pokoju krótkoterminowej intensywnej terapii. Obecnie trwa tu remont, który zgodnie z informacją zawarta w uzasadnieniu do projektu uchwały ma zakończyć się "w okresie do dwóch tygodni".

Wejście do tymczasowej siedziby poradni będzie od strony ul. Chałubińskiego, od szpitalnej izby przyjęć ogólnej.

Natomiast docelowo poradnia stomatologiczna mieścić się będzie na pierwszym piętrze tzw. pawilonu dziecięcego, gdzie do końca 2020 r. planowany jest remont. Zajmie ona pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 70 mkw. Na tym metrażu powstanie gabinet stomatologiczny, sala wybudzeń, poczekalnia, osobne toalety dla niepełnosprawnych i personelu oraz pomieszczenie na odpady medyczne.

Szpitalna poradnia stomatologiczna zajmująca się leczeniem uzębienia osób niepełnosprawnych w ramach NFZ jest jedyną taką w regionie. (PAP)