Świętokrzyskie: ekspresowo uruchomiony gabinet stomatologiczny w Zwoleniu

kan
27-03-2019, 09:59
Corten Medic coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na mapie woj. świętokrzyskiego. W Zwoleniu, w budynku dawnego internatu Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych został otwarty nowoczesny gabinet stomatologiczny, w którym pracownicy Corten Medic będą leczyć dzieci i młodzież.

W utworzenie gabinetu zaangażowało się zwoleńskie Starostwo Powiatowe. Dotacja z programu Ministerstwa Zdrowia pozwoliła na zakup sprzętu, a pieniądze na adaptację pomieszczeń pochodziły z budżetu powiatu. 

W gabinecie zainstalowano nowoczesny sprzęt, poza unitem dentystycznym z fotelem wraz z oprzyrządowaniem i stolikiem narzędziowym jest również lampa polimeryzacyjna LED, skaler, piaskarka, separator amalgamatu i autoklaw. 

- Mieliśmy bardzo mało czasu na realizację umowy, więc pośpiech był wskazany. Główne prace wykonała lokalna firma, która podjęła się wyremontowania pomieszczeń zaledwie w jeden miesiąc, pozostałe roboty wykonali pracownicy techniczni Zespołu Szkół,  mówił podczas uroczystości otwarcia wicestarosta Urbański.

Łącznie koszt inwestycji to blisko 200 tys. zł. – Z dotacji ministerialnej w kwocie 105 tys. zł, 100 tys. zostało przeznaczone na wyposażenie gabinetu, a pozostałe 5 tys. zł pokryje koszt realizacji projektu edukacyjnego, który będzie prowadzony w ramach programu poprawy dostępności do świadczeń stomatologicznych uczniów w wieku od 3 do 19 lat. Opieką stomatologiczną zostaną objęte dzieci i młodzież z dziesięciu placówek oświatowych z terenu gminy Zwoleń. Będą to przedszkola publiczne, niepubliczne, szkoły podstawowe i szkoły średnie – informowała Elżbieta Makuch, inspektor Starostwa Powiatowego w Zwoleniu, koordynator projektu.

Tomasz Sikora, dyrektor Corten Medic, chwalił przestronność pomieszczeń, bo choć dla gabinetu stomatologicznego wystarczyłoby 15-20 mkw., to władze powiatu przekazały do dyspozycji firmy aż 70 mkw. 

Sieć medyczna Corten Medic, poza usługami w dentobusie obsługującym woj. świętokrzyskie, uruchomiła tu także przychodnię. Stacjonarnie usługi medyczne świadczy w Kielcach w placówce przy ul. Zagnańskiej 85b.

Więcej: echodnia.eu