PES z chirurgii stomatologicznej: część ustna 1 i 2 kwietnia

ms
25-03-2019, 15:41
Część ustna PES z z chirurgii stomatologicznej odbywać się będzie 1 i 2 kwietnia 2019 r. w Collegium Novum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy al. Racławickich 1 - – poinformował infoDENT24.pl prof. zw. dr hab. n. med. Mansur Rahnama, konsultant krajowy z zakresu chirurgii stomatologicznej.

  prof. zw. dr hab. n. med. Mansur Rahnama

- Na 24 osób, które przystąpiły do PES z chirurgii stomatologicznej w sesji wiosennej 2019 r. (25 marca w siedzibie Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi) egzamin testowy pomyśle przebrnęło 19 zdających - poinformował prof. Mansur Rahmana.

Żeby zaliczyć pomyślnie część testową PES należało uzyskać co najmniej 72 pkt. Ta sztuka nie udała się niestety pięciu osobom. Spośród nich najgorszy wynik to 52 pkt.

Prawie dwukrotnie lepszy rezultat osiągnął lider poniedziałkowego egzaminu - 97 pkt. Wystarczyło to jednak tylko do oceny czwórkowej. Była to najwyższa nota z testowej części PES. Łącznie otrzymało ją siedem osób. Na ponad dostateczny ocenionych zostało 11 zdających. Była także jedna ocena dostateczna.