Charytatywne robienie implantów

kan
27-03-2019, 13:14
W Stanach Zjednoczonych akcje bezpłatnie świadczonych usług stomatologicznych dla najbiedniejszych mają całkiem długą tradycję. Jednak są to zwykle zabiegi stomatologii zachowawczej i ekstrakcje, tym razem akcja charytatywna miała na celu robienie implantów zębowych.

Amerykańscy dentyści chętnie angażują się w akcje pomocowe i profilaktyczne. Jedną z bardziej spektakularnych prowadzono w czerwcu 2018 r. w stanie Wisconsin, gdzie tysiąc dentystów i asystentek stomatologicznych w ciągu dwóch dni przyjęło blisko dwa tysiące pacjentów, wykonując zabiegi warte blisko 1 mln dolarów. Lekarze pracowali już od 5:30 rano. Przyjmowany był każdy, zapisy na wizyty nie były prowadzone. 

Klinika stomatologiczna z miasta Sullivan (Illinois) podała do wiadomości, że jej pracownik - chirurg stomatologiczny Neil Smith wykonywał zabiegi implantologiczne w Santo Domingo na Dominikanie. Praca ta była praktyczną częścią jego specjalizacji.

- Moimi pacjentami były osoby o niskich dochodach, które do tej pory miały zaniedbane uzębienie, nie były w stanie zapłacić za skomplikowane leczenie - opowiadał o swojej pracy na Dominikanie  Neil Smith. Jego pobyt tam trwał tylko cztery dni, pracował po 12 godzin dziennie. Głównie wykonywał zabiegi augmentacji i wszczepiał implanty zębowe. 

Więcej: sullivan-times.com