Kongres Unii Stomatologii Polskiej i ruch antyendodontyczny

en
24-05-2019, 11:32
3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej podczas Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych organizuje sesję zatytułowaną „Netflix vs Evidence Based Dentistry”, czyli jak rozmawiać z pacjentem „antyendodontycznym”.

Organizatorzy 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej wychodzą naprzeciw problemom jakim muszą stawiać dentyści w rozmowie z pacjentami wierzącymi w szerzone ostatnio przez media poglądy, jakoby leczenie endodontyczne zwiększało ryzyko choroby nowotworowej. Podczas dorocznego kongresu odbędzie się dyskusja w której uczestniczyć będą mikrobiolodzy, socjolodzy, endodonci, implantolodzy, specjaliści stomatologii laserowej.

Rozmowa będzie dotyczyła jakości przekazów stomatologicznych w internecie, mikrobiomu kanałów korzeniowych vs ryzyko zachorowania na nowotwór, funkcjonalności zębów leczonych kanałowo.

Specjalista radiolog opowie o ocenie morfologii kanałów korzeniowych i jakości leczenia endodontycznego w badaniach CBCT, mikroCT, nanoCT. Organizatorzy nie zapomną również o nowoczesnych metodach leczenia próchnicy i odpowiedzi na pytanie: kiedy leczenie endodontyczne nie jest już postępowaniem z wyboru?

Wiele kwestii stomatologii biologicznej zostanie wyjaśnionych. Słuchacze dyskusji wyjdą z tej sesji wyposażeni  w argumenty pomocne w rozmowie z pacjentem, który na wstępie wizyty kwestionuje leczenie endodontyczne i nie chce się mu poddać. 

Więcej: pts.net.pl
Czytaj także: Leczenie kanałowe zębów: mleko się rozlało