Krakdent: nieoczekiwanie pojawiła się szansa na udział w kursie „Stomatologia dziecięca”

ms
12-03-2019, 18:59
Duża grupa lekarzy dentystów, która chciała, a nie mogła - ze względu na zbyt nikłą pulę miejsc - wziąć udział w całodniowym kursie „Stomatologia dziecięca” (13 kwietnia podczas Krakdent) nieoczekiwanie otrzymała szansę na znalezienie się w gronie uczestników wartościowego szkolenia.

Stało się to dzięki decyzji organizatorów targów Krakdent, którzy postanowili przeznaczyć na szkolenie bardziej pojemną salę. W efekcie od 12 marca 2019 r. znowu istnieje szansa zapisania się na kurs 

Formularz zgłoszeniowy tutaj

Nie dziwi duża frekwencja, gdyż kurs „Stomatologia dziecięca” porusza zagadnienia, dotykające problemów, z którymi na co dzień ma do czynienia każdy kto sadza na fotelu dentystycznym dzieci.

Kurs poruszy problematykę:
- ortodoncji u dzieci w okresie uzębienia mieszanego, czyli na co stomatolog powinien zwrócić uwagę u siedmiolatka;
- leczenia powikłań choroby próchnicowej zębów mlecznych,
- pracy z dziećmi i sytuacji kryzysowych związanych z bólem u małych pacjentów;
- sygnałów ostrzegawczych, na które należy zwrócić uwagę w konkretnych grupach wiekowych;
- ekstrakcji zębów mlecznych w kontekście późniejszych problemów ortodontycznych..

Szczegółowe zagadnienia:
- jakie procedury „ortodontyczne” może wykonać lekarz stomatolog „pierwszego kontaktu”;
- ekstrakcja zębów mlecznych… jak wpływa na późniejsze problemy ortodontyczne, kiedy usuwać, a kiedy nie;
- zęby zatrzymane – co robić, konsultować, obserwować ?
- uzębienie mieszane, na co zwrócić uwagę, aby nie spowodować przyszłych problemów ortodontycznych;
- najczęściej popełniane błędy i problemy we współpracy lekarz stomatolog ogólny - ortodonta, jak komunikować się z lekarzem ortodontą, aby leczenie przebiegło sprawnie;
- przyżyciowe metody leczenia odwracalnych stanów zapalnych miazgi zębów mlecznych: IPT (indirect pulp treatment);
- techniki amputacyjne: - dewitalizujące, podtrzymujące, regenerujące:
- lomówienie wskazań i przeciwwskazań do leczenia kanałowego, płynów stosowanych do irygacji w endodoncji zębów mlecznych oraz technik opracowywania kanałów i  materiałów do wypełnień;
- co zrobić, żeby mały pacjent nam zaufał;
- techniki i narzędzia stosowane w pracy z dziećmi (jak skutecznie stosować podtlenek azotu i jak bezstresowo podać znieczulenie);
- złote zasady wizyty dziecka – aspekty behawioralne;
- aspekty finansowe leczenia dzieci
- radzenie sobie z bólem, stresem, nagłymi przypadkami, w szczególności sytuacjami awaryjnymi związanymi z bólem zębów;
- przypadki kliniczne związane z bólem zębów, diagnozą różnicową i natychmiastowym leczeniem;
- urazy zębów, zapalenie miazgi, zapaleniem ozębnej.

Szczegółowy program tutaj

Oczywiście w przypadku szkoleń równie ważne jak „co” jest odpowiedź na pytanie „kto”.

Wykładowcami będą osoby, których nazwiska wiele znaczą dla lekarzy dentystów zaznajomionych ze stomatologią dziecięcą.

Są to:
Dr n. med. Esti Davidovich:
nauczyciel akademicki Hebrew University—Hadassah School of Dental Medicine, autorka wielu publikacji naukowych. Moderatorka kształcenia podyplomowego stomatologii dziecięcej Uniwersytetu Hebrajskiego, członkini Międzynarodowej Akademii Dental Research (IADR), Amerykańskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (AAPD), Międzynarodowej Akademii Stomatologii Dziecięcej (IAPD) Izraelskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

Dr n. med. Jakub Malinowski, specjalista ortodonta, publikuje artykuły w prasie fachowej, tłumaczy literaturę fachową na język polski, wygłasza referaty na kongresach naukowych i organizuje kursy szkoleniowe dla lekarzy ortodontów, lekarzy stomatologów i asystentek ortodontycznych. Specjalizuje się w leczeniu aparatem Crozata i aparatem Herbsta. Jest członkiem polskich i zagranicznych towarzystw ortodontycznych. Pracował m.in. w Zakładzie i Katedrze Ortodoncji ówczesnej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

dr n. med. Agnieszka Wal-Adamczak, specjalista stomatologii dziecięcej, obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską, która dotyczyła analizy zmian w układzie stomatognatycznym u dzieci z wrodzoną cytomegalią. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu stomatologii dziecięcej i zachowawczej dla lekarzy stomatologów, pediatrów i lekarzy rodzinnych. Członek EAPD (European Akademy of Pediatric Dentistry), współzałożycielka PASD (Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej), członek Sekcji Bólów Jamy Ustnej i Twarzy PTBB (Polskiego Towarzystwa Badania Bólu).

lek. dent. Iwona Żuławińska specjalista stomatologii ogólnej i protetyki - członek Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej oraz Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej pracuje wyłącznie z dziećmi - przyjmuje średnio 200 pacjentów miesięcznie.

Za udział w kursie przewidziano 7 pkt edukacyjnych.