Klinika Macieja Goczewskiego w programie "Zdrowe Zęby - Piękny Uśmiech"

ms
05-03-2019, 08:07
Uczniowie ze szkół z terenu gminy Starogard Gdański mogą skorzystać z darmowej opieki stomatologicznej w ramach programu "Zdrowe Zęby - Piękny Uśmiech". Realizuje go Klinika Stomatologiczna dr. n. med. Macieja Goczewskiego w Pruszczu Gdańskim.

W urzędzie gminy Starogard Gdański odbyło się spotkanie dotyczące projektu, w ramach którego, w roku szkolnym 2018/2019 zostanie przeprowadzony bezpłatny przegląd dentystyczny oraz bezpłatne leczenie uzębienia dzieci.

Świadczeniodawca zapewnia leczenie przy użyciu najlepszych materiałów z 10-letnią pisemną gwarancją. Obecni na spotkaniu inicjującym dyrektorzy gminnych szkół wyrazili zainteresowanie przedsięwzięciem.

W najbliższym czasie rodzice otrzymają deklaracje, z prośbą o wyrażenie zgody na badania.

- Program bezpłatnej profilaktyki dentystycznej skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 15 roku życia, uczęszczających do szkół gminy Starogard Gdański.

Od połowy marca 2019 r. gmina zorganizuje przewóz dzieci do dentysty w Pruszczu Gdańskim.

- Do końca maja 2019 r. planujemy przebadać i wyleczyć zęby u ponad 600 dzieci - powiedział Włodzimierz Bieliński, naczelnik wydziału Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Kontynuacja bezpłatnego leczenia będzie możliwa także w kolejnych latach

Na Pomorzu działa ponad 1700 szkół. Gabinety dentystyczne funkcjonują tylko przy 35 z nich. W całej Polsce funkcjonuje ponad 31 tys. podstawówek i gimnazjów. Przy nich działa tylko 590 gabinetów dentystycznych.

Więcej: polnocna.tv