Redukcja „króliczych” zębów

ms
15-02-2019, 11:48
Dla dentysty pozytywne zaskoczenie pacjenta jest z pewnością najlepszą nagrodą za wysiłek włożony w leczenie uzębienia.  Nastolatek Buck Evan Hill z Christchurch (Nowa Zelandia) był oszołomiony rezultatem, jaki udało się osiągnąć ortodoncie.

Buck Evan Hill nie miał wesołego dzieciństwa, a to z powodu tego, że jego dwa zęby zdecydowanie bardzie przypominały królicze niż ludzkie. Nieprawidłowość była tak duża, że dziecko nie mogło zamknąć ust. Buck przede wszystkim przeżywał to, w jaki sposób do niego odnosili się rówieśnicy, przezywając go królikiem.

Na leczenie ortodontyczne rodziców chłopca nie było stać, a to dlatego, że ich dobytek znacznie ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi.

Miejscowa społeczność zaczęła zbierać pieniądze na leczenie chłopca, które miało kosztować ok. 12 tys. USD. Szczodrość ludzi dobrego serca pozwoliła nie tylko na przeprowadzenie pięcioletniej, kompleksowej terapii, ale także na przekazanie znacznej części zebranych pieniędzy (100 tys. USD) na fundusz wspierający leczenie stomatologiczne dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Od zakończonego leczenia minęło już ponad rok, przez ten czas "nowe" zęby Bucka Evana Hilla nie sprawiały ich właścicielowi żadnych problemów, wprost przeciwnie są źródłem radości.